iPlus – bezprzewodowy Internet jeszcze nigdy nie był tak szybki

wpis w: Plus Internet | 0

Plus – największa sieć komórkowa w Polsce – wprowadza do swojej oferty najszybszy bezprzewodowy internet w 11 największych miastach. Dzięki technologii HSPA+, oferującej maksymalną prędkość łącza do 21 megabitów na sekundę (Mb/s), mobilny internet jest znacznie szybszy niż dotychczas. Do tej pory sieć Plus oferowała dostęp do bezprzewodowego internetu z maksymalną prędkością łącza do 7,2 Mb/s.

Plus to pierwsza sieć w Polsce, która już w pierwszej połowie tego roku przeprowadziła we Wrocławiu udane testy technologii HSPA+. Od dzisiaj bardzo szybki mobilny internet oprócz stolicy Dolnego Śląska dostępny jest komercyjnie w: Warszawie, Krakowie, Lublinie, Poznaniu, Łodzi, Katowicach, Trójmieście, Bydgoszczy, Szczecinie, Toruniu. Zasięg HSPA+ będzie dynamicznie rozwijany.

Zdecydowanie większa prędkość transmisji danych w porównaniu z dotychczas dostępnym standardem znacząco poprawia komfort pracy użytkowników korzystających z bezprzewodowego internetu. Pozwala na swobodne surfowanie po internecie, oglądanie filmów, ściąganie muzyki, np. z serwisu muzodajnia.pl, czy przesyłanie dużych plików. Dzięki HSPA+ oraz dużym limitom w iPlusie użytkownik może teraz ściągnąć np. cały film z kina internetowego lub grę z serwisów prowadzących sprzedaż online.

Jak wynika z przeprowadzonych przez operatora sieci Plus testów opartych na metodologii zatwierdzonej przez Politechnikę Warszawską, Plus osiąga najwyższe spośród wszystkich operatorów średnie i maksymalne prędkości transmisji danych oraz może pochwalić się najniższym prawdopodobieństwem zerwania sesji transmisji danych.

Od 1 grudnia br. w ofercie iPlus będzie dostępny modem USB Huawei E1820 HSPA+, który pozwala wykorzystać najnowsze prędkości internetu w Plusie. Modem iPlus USB Huawei E1820 HSPA+ wspiera wszystkie dostępne technologie transmisji danych (HSDPA, HSUPA, 3G, EDGE i GPRS), umożliwiając przesyłanie danych z sieci do komputera z prędkością łącza do 21,6 Mb/s oraz wysyłanie danych z komputera do sieci z prędkością łącza do 5,76 Mb/s.

Modem przeznaczony jest do pracy zarówno w notebookach, jak i komputerach stacjonarnych.

Modem iPlus USB Huawei E1820 HSPA+ dostępny jest w wiodących promocjach iPlusa oraz w ofertach dla klientów, którym kończy się kontrakt. Przy zawarciu umowy na 24 miesiące do modemu dodawana jest pełna, dwuletnia licencja na najlepszy na rynku program antywirusowy KasperskyŽ Internet Security 2010 jedynie za 1,22 zł z VAT.

Ceny modemu iPlus USB Huawei E1820 HSPA+ w poszczególnych taryfach podane są w tabelach poniżej:

cennik 1

iPlus to największy zasięg mobilnego internetu w Polsce. W zasięgu iPlusa znajduje się ponad 99% populacji Polski. Z dotychczas dostępnej technologii transmisji danych HSDPA można korzystać w ponad 1800 miejscowościach na terenach gmin zamieszkanych przez ponad 60% ludności.
Oferta iPlus dostępna jest w sieci sprzedaży Plus, w najlepszych sklepach ze sprzętem komputerowym na terenie całego kraju oraz w sklepie internetowym na www.iplus.pl

Oferta dostępu do Internetu w Plusie to także Mobilny portal wap.plus.pl. W październiku 2009 roku ponad 2 mln unikalnych użytkowników odwiedziło mobilny portal wap.plus.pl. Oznacza to wzrost o ponad 40 proc. w porównaniu z listopadem 2008 roku. Jeszcze większy wzrost zanotowany został w przypadku liczby odsłon, gdzie wzrost w analogicznym okresie wyniósł 130 proc. do poziomu  ok. 60 mln. Tak duży wzrost możliwy był dzięki konsekwentnemu realizowaniu głównych założeń portalu – edukacji klientów i promocji mobilnego Internetu.
Wap.plus.pl jest jedynym portalem operatorskim w Polsce, podczas korzystania z którego użytkownicy nie płacą za pobrane dane. Jego użytkownicy również mogą korzystać z efektów współpracy Polkomtel S.A. z innymi właścicielami stron mobilnych (dostosowanych do wymagań ekranów telefonów komórkowych). Dzięki temu klienci Plusa w swoich telefonach mogli oglądać m.in. mecze z Mistrzostw Europy w Siatkówce oraz filmy z serwisu Youtube.com bez  obawy o koszty transmisji. W październiku wspólnie z Pracuj.pl uruchomiona została mobilna wyszukiwarka ogłoszeń o pracę.
Udostępnianie bezpłatnego Internetu w komórce możliwe jest również dzięki dynamicznemu rozwojowi reklamy mobilnej. W 2009 roku lista nośników reklamy mobilnej oferowanych przez Plusa zawierała m.in. serwer reklamy na wap.plus.pl, Chill Bill, reklamę w grach Java oraz mobilnym GG Plus.
Więcej informacji o mobilnym portalu na stronach www.plus.pl
Źródło: Komunikat prasowy sieci Plus
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments