Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

iPlus cały czas najszybszym mobilnym internetem w Polsce

W kolejnych testach mobilnego internetu w Polsce iPlus uzyskał największą średnią szybkość pobierania danych (4,4 Mb/s) oraz największą maksymalną szybkość pobierania danych (12,6 Mb/s). Mobilny internet oferowany przez sieć Plus charakteryzuje się również najlepszą dostępnością i stabilnością połączenia z siecią. Badania zostały przeprowadzone na przełomie lipca i sierpnia br. w dziewięciu największych polskich miastach, a analizy ich wyników dokonał Instytut Telekomunikacji Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

Przeprowadzone testy są oparte na metodologii zatwierdzonej przez Politechnikę Warszawską. Pomiarów dokonywano w Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie, Łodzi, Krakowie, Szczecinie, Lublinie, Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) oraz Katowicach (GOP). Przeprowadzone pomiary transmisji danych dotyczyły tylko operatorów telefonii komórkowej (Plus, Era, Orange, Play i Cyfrowy Polsat), a do testów użyte zostały modemy pracujące w technologii HSPA+ (21/28 Mb/s przy pobieraniu; 5,7 Mb/s przy ściąganiu danych). Pomiary przeprowadzono w punktach stacjonarnych w różnych obszarach miast, z czego 70% pomiarów wykonano wewnątrz, a 30% na zewnątrz budynków. Pomiary odbyły się łącznie w 767 lokalizacjach, a liczba punktów pomiarowych dla każdego z miast była zależna od liczby ludności. Z wyników przeprowadzonych testów wynika, że iPlus cały czas osiąga w skali kraju najwyższe średnie (4,4 Mb/s) i maksymalne (12,6 Mb/s) prędkości pobierania danych.
Wyniki średniej oraz maksymalnej szybkości pobierania pliku o wielkości 25 MB (z wykorzystaniem protokołu FTP):

Z przeprowadzonych badań wynika również, że iPlus ma najniższy odsetek niedających się zrealizować usług FTP (4,4%) i HTTP (1,3%) oraz najmniejszą niedostępność sieci (0,26%).
Procent niedających się zrealizować usług FTP i HTTP oraz wyniki niedostępności sieci:

Sieć Nierealizowalność usług

FTP – HTTP (%)

Niedostępność sieci (%)
Plus 4,4 % – 1,3 % 0,26 %
Era 12,8 % – 4,6 % 0,27 %
Orange 9,1 % – 3,6 % 0,38 %
Play 9,5 % – 2,1% 0,37 %
Cyfrowy Polsat 25 % – 17,9% 11,86 %

iPlus to największy zasięg mobilnego internetu. W zasięgu iPlusa znajduje się ponad 99% populacji Polski. Z superszybkiej technologii transmisji danych HSDPA można korzystać w 2000 miejscowości zamieszkanych przez ponad 60% ludności.
Oferta iPlus dostępna jest w sieci sprzedaży Plus oraz w najlepszych sklepach ze sprzętem komputerowym na terenie całego kraju.
Więcej informacji o ofercie iPlus na stronach www.iplus.pl

(ź) Plus

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x