Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Jaki budżetowy Android wybrać? Część II

Trochę się to przeciągało, ale czas na drugą część naszego zestawienia, tym razem od 250zł do 500zł.

Przypominam zasady:

  • Górna granica – 500zł
  • Telefony używane
  • Bez blokady SIM-lock
  • Ceny z Allegro

Urządzenia do 300zł

Motorola Flipout co prawda nie zachwyca swoimi parametrami i ma ekran o słabej rozdzielczości (320×240) oraz niezbyt dużej przekątnej. Ma za to fizyczną klawiaturę QWERTY która jest dosyć wygodna. Jakość muzyki jaką oferuje jest dosyć przyjemna dla ucha. Niestety, urządzenie ma słaby aparat. Urządzenie to średnio nadaje się do przeglądania zasobów sieci, jest za to bardzo dobrym rozwiązaniem dla fanów komunikatorów internetowych, którzy nie chcą wydać zbyt dużej kwoty na telefon.


SE X10 mini PRO. Długo się zastanawiałem czy umieścić tutaj ten model. Byłem kiedyś właścicielem jednego egzemplarza i nie wspominam go zbyt miło. Klawiatura do najwygodniejszych nie należy, ekran jest zbyt mały żeby go wygodnie obsługiwać. Ale przynajmniej rozdzielczość 240×320 nie bije po oczach. Telefon lubi się przymulić a co do muzyki gra głośno i nic poza tym. Jakość jest co najwyżej przeciętna. Posiada jednak całkiem niezły aparat o rozdzielczości 5Mpix oraz diodę doświetlającą, która nie raz służyła mi jako latarka.

Xperia X10 mini to w sumie to samo co X10 mini PRO ale pozbawiona została klawiatury QWERTY

Urządzenia do 350zł

LG P500 którego test znajdziecie tutaj jest jedną z naszych ciekawszych propozycji. Telefon dosyć kompletny, oferuje pojemnościowy ekran o przyzwoitej rozdzielczości,  320×480 pikseli i przekątnej 3.2″. Przyzwoitą jakość muzyki oraz robi znośnie zdjęcia. Dodatkowo obudowa wykonana z gumowanego plastiku jest bardzo przyjemna w dotyku. Niestety, niektóre egzemplarze miewają problemy z czułością dotyku a pod ekranem lubi zbierać się kurz. Ma dosyć wydajny procesor jak na architekturę ARMv6 oraz 512MB pamięci RAM.

Samsung Galaxy Gio jest odpowiedzią Samsunga na LG P500. Różnią się jedynie tym, że ma podkręcony procesor do 800MHz i mniej pamięci RAM – 256MB.

Urządzenia do  400zł

I kolejny telefon podobny do P500. Tym razem jednak w eleganckiej, metalowej obudowie i ze szklanym ekranem. Aparat wyposażony w matryce 5Mpix oraz diodową lampę błyskową robi jednak nie najlepsze zdjęcia. Jakość muzyki również głowy nie urywa. Mimo niemal identycznej specyfikacji działa zauważalnie wolniej od P500 z powodu ciężkiej nakładki SENSE.

Zostawmy LG i skupmy się na LG. A dokładniej modelu L3 E400 (istnieje jeszcze model L3 E405 wyposażony w Dual SIM). Urządzenie działa niezwykle szybko, oferuje wydajny procesor (w tym przedziale cenowym) ARMv7 o taktowaniu 800MHz.  Pamięć RAM wynosi jednak 393MB. Jakość muzyki stoi na wysokim poziomie, za to aparat robi zdjęcia wręcz tragiczne. Bateria 1500mAh pozwala na dosyć intensywną zabawę bez martwienia się, że padnie nam przed końcem dnia. Niestety wszystko psuje ekran o rozdzielczości 240×320 o przekątnej 3.2″. Z tego powodu piksele rażą wręcz po oczach, a sporo gier i aplikacji ma problemy z poprawnym działaniem. O ile nie przeszkadzało to tak mocno przy poprzednich modelach to w przypadku telefonu na, którym bez problemu powinny ruszyć starsze gry 3D pokroju Nova trochę to boli. Jakość wyświetlanych kolorów oraz kąty patrzenia również zostawiają dużo do życzenia.

Urządzenia do 450zł

HTC Cha Cha czyli urządzenie czysto społecznościowe ze specjalnym przyciskiem FB. Ekran jest dosyć niewielkich rozmiarów – 2.6″ i o zaskakująco dużej rozdzielczości jak na ten rozmiar – 480x320pix. Posiada bardzo wygodną klawiaturę QWERTY. Parametrami i jakością odtwarzania muzyki i zdjęć nie różni się zbytnio od Wildfire S.

Samsung Galaxy Mini 2 – ma identyczne parametry co LG L3. Posiada jednak znacznie lepszy ekran o przekątnej 3.3″ i rozdzielczości 320×480 pikseli i krócej pracuje na baterii.

Motorola Defy mini czyli pancerny i tani. A raczej wodoodporny i tani. Trudno bowiem mówić o dotykowym, pancernym telefonie. Żeby się nie rozpisywać: podobne ma parametry do Galaxy mini 2

Galaxy Ace to telefon nie wart swojej ceny. Od Galaxy Gio różni się jedynie ekranem o przekątnej większej o 0.3″

 

Urządzenia do 500zł

SE Live! jest to wydajne urządzenie w stosunkowo niskiej cenie. Parametrami nie odbiega od takich urządzeń jak Xperia  Neo, Neo V czy Arc. Posiada więc wydajny procesor 1GHz ARMv7, układ graficzny Adreno 205 oraz 512MB RAM. Za wyświetlanie treści odpowiada ekran o rozdzielczości 320×480 i przekątnej 3.2″ Jakość muzyki jest bardzo dobra a aparat wykonuje przyzwoite zdjęcia. Posiada lampę błyskową.

Między Xperią Mini PRO i SE Live! są dwie zasadnicze różnice: Mini PRO posiada ekran o przekątnej 3″ oraz wysuwaną klawiaturę QWERTY.

SE X10 jest jednym z pierwszych telefonów pracujących pod kontrolą systemu Android z procesorem 1GHz. Oferuje on dobrą jakość muzyki i niezłą jakość zdjęć. Duży, 4″ ekran o rozdzielczości 854 x 480 pikseli świetnie się nadaje do przeglądania sieci. Wydajnością ustępuje SE Live! i Xperii Mini PRO.

Motorola Defy to bardzo  ciekawe urządzenie. Jest to starszy brat Defy mini, oferuje jednak większy ekran (3.7″) o rozdzielczości 480 x 854 pikseli. Oferuje słabą jakość zdjęć, za to bardzo dobrą jakość muzyki. Z racji wieku nie jest jednak zbyt wydajnym urządzeniem. Pomimo większej przekątnej ekranu  jest mniejszy od iPhone.

To już koniec naszego zestawienia. Ceny są podglądowe i mogą się zmieniać z czasem. jeśli pominąłem jakiś istotny model to proszę mnie o tym poinformować w komentarzach.

Udostępnij

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x