Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Jednolita ładowarka telefoniczna w planach UE

Europejskie organy standaryzacyjne wydały zharmonizowane normy dla ładowarek telefonicznych. Posunięcie to jest częścią planu Unii Europejskiej, która chce wprowadzić jednolitą ładowarkę telefoniczną o zakresie globalnym.

W środę Europejski Komitet Normalizacyjny Elektrotechniki (CENELC) i Europejski Instytut Norm Telekomunikacyjnych (ETSI) wydał standardy, z których skorzystają producenci. Wytwarzanie telefonów z jednolitą ładowarką w nowym standardzie będzie wymagało ich wzajemnej współpracy.

Nowa ładowarka powstanie w oparciu o złącze micro USB. Określone przez UE normy mają zapewniać bezpieczeństwo i odporność na zakłócenia zewnętrzne.

Różnorodność ładowarek jest uciążliwa dla użytkowników i środowiska. Zmiana telefonu wiąże się zwykle z kupnem nowej i pozbyciem się starej.

„Nadszedł czas, by branża mobilna okazała zaangażowanie w sprzedaż telefonów z jednolitą ładowarką, która uczyni życie prostszym dla klientów, zmniejszy ilość odpadów i przyniesie korzyści przedsiębiorstwom. Zyskają na tym wszyscy” – powiedział Komisarz Przemysłu UE Antonio Tajani.

W 2009 roku wiodący producenci telefonów komórkowych (Apple, Emblaze, Huawei, LG, Motorola, NEC, Nokia, Qualcomm, RIM, Samsung, Sony Ericsson, Alcatel, Texas Instruments i Atmel) zgodzili się na współpracę, a teraz będą mieli okazję wywiązać się ze swoich obietnic.

Komisja Europejska oczekuje pierwszych ładowarek i kompatybilnych telefonów w nowym standardzie na początku 2011 roku.

(ź)IDG

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x