Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Kolejny etap modernizacji sieci Plus!

Kolejny etap modernizacji sieci Plus!

Plus wznowił rollout sieci. Wielką modernizację operator rozpoczął na jesieni ubiegłego roku, a efektem pierwszego etapu jest dostęp do superszybkiego internetu w technologii LTE oraz HSPA/HSPA+. W zasięgu LTE sieci Plus znajduje się już ponad 50% mieszkańców naszego kraju, a 93% może korzystać z szerokopasmowego internetu HSPA/HSPA+

Podobnie jak to miało miejsce wcześniej, modernizacja obejmuje różne lokalizacje z terenu całego kraju, a same prace są tak prowadzone, by, jeśli nie jest to konieczne, nie były realizowane na znajdujących się obok siebie stacjach bazowych. Proces ten pozwala stacjom sąsiednim „przejąć” ruch z tej, która jest w danym momencie wyłączona.

Nasze ubiegłoroczne doświadczenia wskazują, że czas wyłączenia stacji nie trwa dłużej niż kilka godzin, nieco więcej czasu wymaga późniejsza integracja sprzętu i zasobów sieciowych.” – mówi Tobias Solorz, Członek Zarządu Polkomtel Sp. z o.o, przepraszając klientów za ewentualnie mogące ich spotkać trudności i jednocześnie zapewnia – „Dokładamy wszelkich starań, by prowadzone przez nas prace były jak najmniej uciążliwe i jeśli tylko jest możliwe, odbywały się w godzinach nocnych.”

Rollout sieci to odpowiedź na stale zwiększającą się konsumpcję danych i oczekiwania internautów, że będą one szybko i stabilnie przesyłane. Towarzyszy temu coraz większa liczba dostępnych supernowoczesnych urządzeń.

Chcemy oferować najlepsze usługi na maksymalnie największym obszarze kraju, a do tego niezbędna jest rozbudowa sieci. Już teraz mamy najnowocześniejszą sieć, która oferuje najlepszy dostęp do Internetu największej liczbie Polaków. I dążymy do tego, aby jak najszybciej ten dostęp mieli wszyscy internauci w naszym kraju.” – mówi inny Członek Zarządu Polkomtelu Wojciech Pytel, jednocześnie przypominając – „W ubiegłym roku zapowiadaliśmy, że modernizacja sieci zapewni znacznie szerszy dostęp do usług w najnowocześniejszych technologiach i pozwali na oferowanie kolejnych innowacyjnych rozwiązań. Efekty tego już są widoczne w ofercie Plusa, bo jako pierwszy operator w Polsce wprowadziliśmy smartfony LTE, a najszybszy mobilny internet w tej technologii udostęnilismy także w wersji „na kartę”, czyli bez umowy i abonamentu.Tym samym w portfolio oferowanego przez nas sprzętu w technologii LTE działają już wszystkie rodzaje urządzeń: smartfony, tablety, modemy, routery oraz laptopy.”

Efektem prowadzonych obecnie przez Plusa prac ma być rozbudowanie sieci LTE tak, by była ona dostępna dla ok. 66% populacji kraju oraz objecie praktycznie wszystkich mieszkańców Polski zasięgiem technologii HSPA/HSPA+.

(ź) informacja prasowa plus

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x