Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Kolejny scenariusz wyjścia KGHM z Dialogu i Polkomtela

logo plusKGHM chce sprzedać Dialog przy wyższej wycenie i dostać premię za udziały w Polkomtelu od inwestora branżowego – wynika z informacji Parkietu.

KGHM liczy na wpływy ze sprzedaży Dialogu nie w tym i nie w przyszłym, ale dopiero 2012 roku, bo nie akceptuje jego aktualnej, niskiej wyceny wynikającej z tegorocznej prognozy wyników. Te mają się wyraźnie poprawić dopiero za 2 lata. Wartość Dialogu analitycy szacowali w zeszłym roku na 400-500 mln zł.

Według źródła Parkietu, KGHM nie bierze już pod uwagę sprzedaży akcji Polkomtelu w ofercie publicznej (i wprowadzenia go na giełdę), tylko inwestorowi branżowemu. Dzięki temu koncern mógłby się spodziewać premii i nie musiałby się godzić – jak w wypadku sprzedaży akcji na giełdzie – na dyskonto. Podobne plany ma Orlen.

(…) Decyzja o ewentualnej sprzedaży Telefonii Dialog to kwestia polityki, nie biznesu. Obserwuję KGHM od lat i mam wrażenie, że to związki zawodowe koncernu blokują sprzedaż aktywów telekomunikacyjnych – mówi Parkietowi Maciej Wewiórski, analityk DM IDMSA.

źródło: telepolis.pl

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x