Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

„Komórki do zbiórki!” w oddziałach BZ WBK

„Komórki do zbiórki!” w oddziałach BZ WBK

Bank Zachodni WBK włącza się do akcji zbierania starych telefonów komórkowych, organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia. Jest to pierwsza ogólnopolska akcja społeczna skierowana do wszystkich klientów połączonego banku. Nieprzypadkowo na start akcji wybraliśmy pierwszy dzień wiosny. Zachęcamy wszystkich do zrobienia wiosennych porządków w swoich domach i znalezienie starych, nieużywanych telefonów komórkowych – nawet takich, które już nie działają.

Przyjdźcie z nimi do dowolnego oddziału oznaczonego logo Banku Zachodniego WBK lub logo Kredyt Bank i w specjalnym pojemniku zostawcie swój stary telefon. Nie tylko w ekologiczny sposób pozbędziecie się niepotrzebnego sprzętu, ale przede wszystkim pomożecie osobom w trudnej sytuacji. Dochód z odzyskania i sprzedaży telefonów zostanie przeznaczony na wymianę sprzętu AGD w placówkach służących dzieciom (rodzinnych domach dziecka, rodzinach zastępczych, świetlicach środowiskowych oraz szpitalach dziecięcych).

Zużyte telefony komórkowe wrzucone do pudełek w oddziałach banku trafią do ekspertów z firmy Greenfone, którzy zadbają o to, żeby zostały wykorzystane w sposób przyjazny dla środowiska.

Często zapominamy, że elektroodpady stanowią realne zagrożenie dla środowiska i powinny podlegać odzyskiwaniu. Mowa tu nie tylko o lodówkach, pralkach czy innych wielkogabarytowych sprzętach AGD, ale również telefonach komórkowych i drobnym sprzęcie elektronicznym, który nie powinien być wyrzucany do śmietnika czy domowego kosza. Warto pamiętać, że przedmioty z plastiku, zależnie od składu, rozkładają się od stu do nawet tysiąca lat, a do tego należy doliczyć jeszcze czas rozkładu podzespołów elektronicznych i baterii.

Akcja „Komórki do zbiórki!” w oddziałach Banku potrwa do 30 czerwca 2013 r. Sprawdź regulamin:   https://www.bzwbk.pl/_items/bzwbk.pl/pdf/regulamin-akcji-komorki-do-zbiorki.pdf

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x