Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

[Aktualizacja]Komunikat „Abonent jest chwilowo niedostępny” w Play, od teraz płatny!

Jako użytkownik komórkowej sieci Play, na bieżąco śledzę poczynania czwartego operatora. Tym razem operator włączył wszystkim swoim użytkownikom usługę „Notka Sms”. Dla samego użytkownika Play, usługa może być nawet pożyteczna, dla osoby dzwoniącej do użytkownika Play już niekoniecznie.

W rozszerzonej wersji usługi „Informacje o próbie połączenia”, każda osoba dzwoniąca do klienta Play, gdy jest on poza zasięgiem bądź niedostępny, usłyszy następujący komunikat:

Abonent chwilowo niedostępny. Możesz wysłać mu bezpłatną Notkę SMS z Twojego numeru telefonu. Aby wysłać SMS o treści:
• Proszę o pilny kontakt – wybierz 1
• Zadzwonię do Ciebie później – wybierz 2
• Odezwij się w wolnej chwili – wybierz 3
• Myślę o Tobie – wybierz 4
• Kocham Cię – wybierz 5
• Oddzwoń jak się ogarniesz – wybierz 6

Jeśli klient Play jest poza zasięgiem lub wyłączy telefon, otrzyma potem SMS z wybraną treścią Notki SMS. SMS przychodzi z numeru osoby dzwoniącej. Jeśli dzwoniący nie wybierze żadnej treści, przysłany zostanie zwykły SMS o nieodebranym połączeniu./Telepolis.pl

Wszystko byłoby ok, gdyby nie fakt, że osoba dzwoniąca do użytkownika Play za wysłuchanie komunikatu zapłaci jak za normalne połączenie! Na dodatek, Play nie poinformował użytkowników, o włączeniu usługi. Co więcej, osoba dzwoniąca do użytkownika sieci Play, nie wie, że wysłuchanie komunikatu jest płatne, a dodatkowo jeszcze, jesteśmy zachęcani, do wysłania „bezpłatnego” smsa, do użytkownika Play – na szczęście, komunikat trwa ok. 30 sekund. Dobrze, że do wyboru mamy tylko 6 opcji „bezpłatnego smsa” – więcej opcji wydłużyłoby czas wysłuchiwania komunikatu za którego trzeba zapłacić. W sumie nie można mieć do Play większych pretensji za włączenie tej usługi, gdyż podobnie usługa poczty głosowej jest włączana automatycznie u większości operatorów. Jednak doszukałem się jeszcze jednej wady nowej usługi sieci Play – trudność  z jej wyłączeniem. Aby wyłączyć usługę trzeba skontaktować się z BOK lub wpisać trzy następujące kody, co spowoduje przywrócenie wersji podstawowej (bezpłatnej dla dzwoniącego):

• gdy zajęty: *67*790998725#
• gdy nie odpowiada: *61*790998725#
• gdy nieosiągalny: *62*790998725#

Szkoda tylko, że o sposobie wyłączenia „Notki SMS” mogą dowiedzieć się tylko czytelnicy bloga rzecznika prasowego czy serwisu Telepolis.pl… Podsumowując, nie ładne zagranie sieci Play – widać, bardzo chcą zarobić na MTR.

Aktualizacja: Po fali negatywnych komentarzy dotyczącej nowej usługi rzecznik prasowy sieci Play, Marcin Gruszka poinformował na swoim blogu, o uproszczonym sposobie wyłączenia usługi „Notka Sms”. Teraz wystarczy wysłać darmowy SMS na numer 8042 a w jego treść wpisać STOP NOTKA. O sposobie wyłączenia usługi zostanie poinformowana cała baza klientów, za pomocą specjalnej kampanii SMSowej. Jak widać, odpowiednia interwencja użytkowników w przypadku operatora Play może czynić cuda, o których operator nie pomyślał z chwilą włączenia usługi wszystkim użytkownikom…

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x