Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Layar-poszerzona rzeczywistość dla Androida

Wszystko wskazuje na to ,że system Android ma szansę na objęcie już w niedługim
czasie palmy pierwszeństwa wśród systemów operacyjnych, dostępnych dla urządzeń mobilnych. Takie są prognozy na najbliższy czas.

Kolejnym przykładem dobrego rozwoju tego systemu, jest możliwość zainstalowania aplikacji
lokalizatora internetowego Maperia w oparciu o aplikację Layar.Czym jest Layar: jest to aplikacja, która łączy ze sobą świat rzeczywisty ze światem wirtualnym, nakładając na obraz widziany poprzez kamerę telefonu warstwy udostępniane przez wydawców.
Warstwy te opisują obiekty widoczne na ekranie, poszerzając nasze postrzeganie i wiedzę o najbliższym otoczeniu. Gdziekolwiek skierujemy telefon zobaczymy, poza rzeczywistym obrazem, wszystkie dodatkowe informacje o obiektach i lokalizacjach. Stanowi to swego rodzaju otwarty informator, pomagający podjąć decyzje o wyborach usług, zakupach i wszystkim co może być związane z lokalizacjami i obiektami.

Prościej mówiąc wystarczy po prostu skierować telefon na interesujący nas obiekt i patrzeć na ekran komórki.

Użytkownik posiadający odpowiedni telefon, po zainstalowaniu na nim darmowej aplikacji Layar z Android Market, otrzymuje na swoim wyświetlaczu widok rzeczywisty otoczenia z kamery swojego urządzenia, na co nakładana jest wybrana warstwa, opisująca miejsca które widzi.

Ponad to użytkownik ma możliwość wchodzenia w interakcję z wybranymi punktami. Od wizyty na stronie www przypisanej do określonego punktu, po wykonanie telefonu pod podany numer. Dzięki czemu w łatwy i przyjemny sposób jest w stanie np. zarezerwować stolik, w wybranej restauracji.

Twórcy platformy Layar zapowiadają zainteresowanie wszystkimi platformami mobilnymi wykorzystującymi urządzenia, wyposażone w kamerę, kompas oraz GPS. Na chwilę obecną promowana jest najbardziej aplikacja dostępna dla systemu Android

Twórcy aplikacji Layar zapowiadają jednak wejście na platformę Symbian, co z pewnością bardzo ucieszy użytkowników telefonów Nokia, które pracującą na tym właśnie systemie operacyjnym. Na chwilę obecną nie jest jeszcze znana data dostępności tej aplikacji na tej platformie.

Żeby zainstalować aplikację w Twoim telefonie wejdź tutaj:

http://www.android.com/market/#app=layar

(ź)maperia

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x