Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

LG Optimus 2X w Księdze Rekordów Guinnessa

Najnowszy smartfon LG OPTIMUS 2X występujący w Polsce o nazwie LG Swift 2X został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako pierwszy na świecie telefon z dwurdzeniowym procesorem.

 

LG Electronics zostało uhonorowane certyfikatem uznającym, iż model LG Optimus 2X (LG Swift 2X) jest: Pierwszym telefonem komórkowym korzystającym z dwurdzeniowego procesora,  który pojawił się w sprzedaży na świecie.

Firma LG wprowadziła swój smartfon na rynek na początku roku – po raz pierwszy w Korei Płd. 25 stycznia 2011 roku.

 

Oprócz zaawansowanych funkcji multimedialnych, telefon posiada wydajny procesor nVIDIA TEGRA 2, umożliwia szybsze i płynniejsze surfowanie w internecie oraz korzystanie z dostępnych aplikacji. Dzięki przełomowej technologii zastosowanej w smartfonie, możemy sobie pozwolić, na równoczesne używanie go, jako mobilnego biura, urządzenia multimedialnego i telefonu jednocześnie.

 

Od tej pory surfowanie po sieci z LG Swift 2X to prawdziwa przyjemność. Otworzenie kilku storn jednocześnie odbywa się z niespotykaną dotąd prędkością. Dwurdzeniowy procesor gwarantuje wszystkim fanom gier komputerowych płynniejsze granie oraz natychmiastową reakcję na dotyk. Czasy, kiedy ulubiona gra zawieszała się w najmniej oczekiwanym momencie odchodzi w przeszłość.

 

Dodatkowo, smartfon pozwala użytkownikom na równoczesną realizację wielu zadań praktycznie bez żadnych opóźnień w wyświetlaniu obrazu na ekranie.

 

Smartfon został wyposażony w kompleksowy układ scalony typu system-on-a-chip opracowany przez firmę NVIDIA®. Procesor ten jest taktowany zegarem o częstotliwości 1 GHz i gwarantuje niskie zużycie energii oraz wysoką wydajność umożliwiającą odtwarzanie plików wideo i audio.

 

LG Swift 2X pozwala na nagrywanie i odtwarzanie filmów HD 1080p za pomocą funkcji HDMI mirroring, która gwarantuje konwersję treści na zewnętrznych wyświetlaczach, do jakości Full HD. Dzięki takiemu rozwiązaniu wystarczy podłączyć telefon np. do telewizora i wspólnie oglądać video na dużym ekranie.

 

LG Swift 2X pozwala łączyć się bezprzewodowo ze wszystkimi urządzeniami cyfrowymi (DLNA), które mamy w domu czy w biurze. Wystarczy jedno kliknięcie, a nasi bliscy lub znajomi zobaczą, co wydarzyło się w naszym życiu. Nie musimy pamiętać wszystkich loginów czy haseł. Po prostu łączymy się z siecią, a inni użytkownicy od razu mogą je oglądać.

 

LG Swift 2X został wyposażony w 2 aparaty fotograficzne  – z przodu (1.3 MP) i z tyłu (8 MP). Ta niezwykle wygodna funkcja ułatwi wspólne fotografowanie się czy rozmowy przez komunikatory głosowe. Duża matryca drugiego aparatu zapewni wysoką jakość zdjęć z wszelkich wspólnych podróży, a szczególności imponujących widoków.

Telefon został wyposażony w gniazdo kart microSD, które umożliwia rozbudowę wewnętrznej pamięci do 8GB. Dzięki temu rozwiązaniu, można go ze sobą zabrać w każdą, nawet najdalsza podróż.

W Polsce LG Swift 2X dostępny jest w cenie detalicznej 1799 złotych.

 

Źródło: LG

 

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x