Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

LG zwiększa zyski w II kwartale 2011 roku

Przychody LG Electronics w II kwartale br. wyniosły 13,3 mld USD, co stanowi wzrost o 9,3 proc w porównaniu z poprzednim kwartałem. Dzięki konsekwentnej polityce obniżania kosztów oraz rekordowym wynikom sprzedaży, spółka znacząco zwiększyła zysk operacyjny. W II kwartale br. osiągnął on wartość 145,8 mln USD, czyli o 21 proc. więcej niż w poprzednim kwartale oraz o 25 proc. więcej w porównaniu z analogicznym kwartałem 2010 roku. Zysk netto spółki od kwietnia do maja br. wyniósł 99,6 mln USD.

Sprzedaż i zyski
Poprawę można dostrzec w każdym z wiodących działów firmy. Pion Home Entertainment wykazał 2,7-procentowy wzrost sprzedaży, w stosunku do pierwszego kwartału 2011r., do 5,0 mld USD. Jest to wynikiem wyższych przychodów
z telewizorów LED LCD, nowych telewizorów CINEMA 3D oraz wzrostu sprzedaży na rynkach wschodzących. Rezultaty opracowania, nowego, bogatszego portfolio produktów, przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów, widać szczególnie w zysku operacyjnym działu HE. W drugim kwartale br. wyniósł on 83 mln USD, co stanowi 10-procentowy wzrost kwartał do kwartału. Firma upatruje dalszych wzrostów w tym segmencie. Wiąże je z pozytywnym przyjęciem przez klientów długo oczekiwanych telewizorów inteligentnych oraz telewizorów CINEMA 3D z technologią FPR (Film-type Patterned Reterder), która daje wrażenie trójwymiarowej głębi, dzięki udostępnianiu dwóch obrazów oddziaływujących na każde oko oddzielnie, a następnie połączonych w jedną całość dzięki lekkim i przyjaznym dla oczu okularom polaryzacyjnym.

LG Mobile Communications Company (pion telekomunikacji mobilnej) w drugim kwartale br. odnotował blisko 12-procentowy wzrost sprzedaży w porównaniu z poprzednim, osiągając 3 mld USD. Dzięki lepszym wynikom operacyjnym spółka o ponad połowę zmniejszyła stratę odnotowaną w poprzednim kwartale, redukując ją do 49,8 mln USD. Firma zamierza zwiększać swą konkurencyjność poprzez wprowadzenie na rynek szeregu atrakcyjnych smartfonów oraz kontynuowanie inwestycji w badania i rozwój.

Rekordowy poziom sprzedaży odnotował LG Home Appliance Company (pion urządzeń gospodarstwa domowego). W okresie od kwietnia do czerwca 2011 r. wygenerował on przychód na poziomie 2,7 mld USD – wzrost o 6,9 proc. w porównaniu z poprzednim kwartałem i 6 proc. rok do roku. Sukces ten firma zawdzięcza głównie wysokiej sprzedaży na rynkach wschodzących. Pomimo wielu negatywnych czynników, przede wszystkim wyższych kosztów materiałów, umocnienia się południowokoreańskiej waluty oraz rosnącej konkurencji, spółka osiągnęła zysk operacyjny w wysokości 47,1 mln USD. LG Home Appliance Company planuje utrzymać swoją czołową pozycję na rynku, poprzez wprowadzenie w drugiej połowie roku nowych, bardziej przyjaznych dla środowiska urządzeń, wykorzystujących inteligentne technologie, przy jednoczesnej kontroli kosztów.

Pion LG Air Conditioning and Energy Solution (klimatyzacji i rozwiązań energetycznych) zwiększył dochody w drugim kwartale o 29,2 proc. w porównaniu z poprzednim kwartałem i o 15,3 proc. w porównaniu z analogicznym kwartałem zeszłego roku. Dzięki skoncentrowaniu się na jakości produktów i wprowadzaniu nowych rozwiązań z wyjątkowymi funkcjami, osiągnięto przychody na poziomie 1,7 mld USD. Dział osiągnął 40,6 mln USD zysku operacyjnego, co stanowi
13-procentowy wzrost w porównaniu z I kwartałem 2011 r. Z uwagi na wyższe koszty materiałów i niekorzystne kursy walut marża zysku operacyjnego wyniosła 2,3 proc. Mimo że rynek wchodzi w mniej gorący okres, firma wciąż spodziewa się wzrostu popytu w regionach strategicznych.

Kierunki i perspektywy na III kwartale 2011
Spółka LG Electronics oczekuje, że w trzecim kwartale 2011 r. osiągnie kolejne wzrosty względem zeszłego roku. Upatruje ich we wprowadzaniu nowych produktów w najważniejszych kategoriach oraz poprzez kreatywne działania marketingowe w zakresie rozwiązań 3D. W dłuższej perspektywie firma będzie kontynuować działania mające na celu zwiększenie rentowności poprzez kontrolę kosztów oraz inwestycje strategiczne, a także angażowanie się w nowe obszary biznesowe.

Wyjaśnienia dotyczące kursów wymiany w II kwartale 2011 r.
Firma LG Electronics prezentuje wyniki finansowe przed audytem, zgodne z IFRS (międzynarodowe standardy sprawozdawczości finansowej). Kwoty podane w KRW (won południowokoreański) zostały przeliczone na USD wg średniego kursu w odpowiednim kwartale, tj. 1084 KRW za 1 USD w II kwartale 2011 r. oraz 1163 KRW za 1 USD w II kw. 2010 r.

Źródło: Sony Ericsson

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x