Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Liberty Global, spółka matka UPC Polska, podpisało umowę o zakupie firmy Aster

Transakcja zakupu ASTER przez UPC rozpoczyna długo oczekiwany i niezbędny proces konsolidacji polskiego sektora komunikacji kablowej, wspierający konkurencyjność na polskim rynku telekomunikacji i mediów. Zakup firmy ASTER pozwoli na dalszy rozwój UPC Polska, operatora branżowego z długoterminową perspektywą inwestycyjną na wysoce konkurencyjnym rynku, na którym działają tacy giganci jak Telekomunikacja Polska, a także Cyfrowy Polsat i inne platformy satelitarne oraz nowi dostawcy IPTV czy cyfrowej telewizji naziemnej. Sektor kablowy w Polsce jest nadal rozdrobniony, co wynika z uwarunkowań historycznych. Działa na nim ponad 500 operatorów kablowych, podczas gdy w krajach takich jak Wielka Brytania czy Francja tylko jeden, skonsolidowany operator, mogący skuteczniej konkurować z platformami satelitarnymi i operatorami narodowymi.

„Konsolidacja z Aster pozwoli na bardziej efektywną kontynuację celów strategicznych UPC, w tym dalsze inwestycje w nowoczesne technologie, rozwój usług cyfrowych i super szybkiego, szerokopasmowego Internetu, wykorzystując przy tym synergię obu firm oraz zwiększony efekt skali.” – powiedział Simon Boyd, Dyrektor Generalny UPC Polska.

UPC jest liderem innowacji technologicznych w zakresie zaawansowanych usług cyfrowych i zamierza nadal koncentrować się na rozwijaniu superszybkiego, szerokopasmowego Internetu i interaktywnej telewizji cyfrowej, wychodząc naprzeciw rosnącym oczekiwaniom klientów. Dzięki tej strategii UPC ma ambicje konkurowania z największymi graczami na rynku. UPC Polska jest częścią międzynarodowej grupy Liberty Global Inc., drugiego największego na świecie operatora komunikacji szerokopasmowej.

Transakcja podlega zatwierdzeniu przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, a jej finalizacja spodziewana jest w pierwszej połowie 2011 roku.

Źródło: UPC


Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x