Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

LTE – jeszcze szybciej w Plusie

Jednoczesna transmisja wielu kanałów telewizyjnych i filmów w jakości HD oraz bezpośrednie dwukierunkowe przekazy telewizyjne, w tym w 3D – to wszystko przy użyciu jednego modemu w technologii LTE zaprezentował jako pierwszy operator w Polsce Polkomtel, operator sieci Plus, na dzisiejszym pokazie prasowym. Już w pierwszym kwartale 2011 roku Plus planuje przeprowadzenie testów LTE wśród wybranych użytkowników.

Long Term Evolution (LTE) to obecnie najszybsza na świecie technologia mobilnego dostępu do sieci. Oferowane przez nią szybkości mobilnej transmisji danych do 160 Mbps przewyższają możliwości HSPA+ ponad czterokrotnie. Minimalne czasy opóźnień i duże przepływności wysyłania danych stwarzają możliwości dwukierunkowych transmisji multimedialnych wysokiej jakości, m.in. TV na żywo lub VOD w formacie HD.

Planowane wprowadzanie LTE to naturalna konsekwencja ogólnoświatowych trendów, jak i oczekiwań klientów. W celu poznania ich potrzeb i poziomu zadowolenia już w pierwszym kwartale przyszłego roku Plus planuje udostępnić modemy i przeprowadzić testy wśród wybranych użytkowników. Będą oni mogli korzystać z najnowszej technologii na kilku stacjach bazowych w różnych miejscach w Warszawie w ramach sieci pilotażowej LTE.

Prognozy wskazują, że do końca 2010 r. w Polsce z mobilnego internetu będzie korzystało 2 mln klientów kontraktowych usług transmisji danych oraz kilka milionów użytkowników telefonów, co przekłada się na wzrost całego rynku mobilnej transmisji danych do wartości ok. 1,7 mld złotych.

Partnerem technologicznym pierwszego pokazu LTE w Plusie jest Samsung. Infrastrukturę sieciową zapewnił NSN (Nokia Siemens Networks). Zapis spotkania do obejrzenia na Lookr.tv.

*

Polkomtel S.A., operator sieci Plus, jest pionierem we wprowadzaniu na polski rynek innowacyjnych usług. Obecnie oferuje najszerszy zasięg technologii 3G w Polsce, a także największy zasięg mobilnego Internetu – w zasięgu iPlusa znajduje się ponad 99% obszaru Polski. Z technologii transmisji danych HSDPA można korzystać już w ponad 2 tys. miejscowości na terenach zamieszkanych przez ponad 60% ludności, a w ponad 30 miastach także z najszybszej technologii HSPA+. Do końca roku 2010 co czwarta stacja bazowa Plusa będzie oferowało HSPA+, a liczba miast wzrośnie do 140.

Samsung Electronics jest światowym liderem w produkcji półprzewodników, sprzętu telekomunikacyjnego, cyfrowych nośników informacji oraz rozwiązań integrujących technologie cyfrowe. W roku 2009 sprzedaż spółki holdingowej osiągnęła wartość 116,8 miliarda USD. Firma zatrudnia około 188 000 pracowników w 185 oddziałach w 65 krajach i składa się z ośmiu niezależnych działów biznesowych: Visual Display, Mobile Communications, Telecommunication Systems, Digital Appliances, IT Solutions, Digital Imaging, Semiconductor i LCD. Firma Samsung Electronics, uznawana za jedną z najszybciej rozwijających się marek globalnych, jest czołowym producentem telewizorów cyfrowych, układów pamięci, telefonów komórkowych oraz ciekłokrystalicznych ekranów TFT.

Nokia Siemens Networks ma wiodący wkład w rozwój LTE, czyli następnej generacji mobilnego broadbandu. Przoduje też w ilości podpisanych kontraktów LTE z operatorami na świecie i jako pierwsza uruchomiła komercyjną sieć LTE w zakresach dywidendy cyfrowej, tj. 800MHz.

(ź) Plus


Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x