Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

LTE Plusa najszybszym Internetem mobilnym w Polsce

LTE Plusa najszybszym Internetem mobilnym w Polsce

Plus zwyciężył w wielkim teście Internetu mobilnego miesięcznika „Komputer Świat”! Według raportu zamieszczonego w najnowszym numerze tego miesięcznika branżowego: „Najszybszy Internet LTE wciąż oferuje Plus, który jest jednocześnie zdecydowanym zwycięzcą całego testu.”

Internet LTE od Plusa i Cyfrowego Polsatu to największa i najnowocześniejsza sieć tej technologii w Polsce, która swoim zasięgiem obejmuje prawie 97% mieszkańców kraju. Jego jakość po raz kolejny została potwierdzona przez niezależne badania, z których wynika, że klienci Plusa otrzymują zdecydowanie najszybszy dostęp do Internetu za pośrednictwem standardu LTE oraz najbardziej komfortowe połączenie z siecią.

Według redakcji „Komputer Świat”, „jeśli chodzi o LTE, wyniki nie pozostawiają złudzeń – tu króluje Plus!”. Średnia prędkość Internetu LTE w sieci Plus to około 40 Mb/s przy pobieraniu i około 29 Mb/s przy wysyłaniu danych, co pozostawia całą konkurencję daleko w tyle. W pobieraniu danych to ponad dwa razy szybciej niż w Play, a o około 25% lepiej niż w T-Mobile i Orange. Wyniki szybkości pobierania danych w sieciach T-Mobile i Orange wyniosły odpowiednio 30,29 Mb/s i 28,22 Mb/s, a w sieci Play 19,58 Mb/s. LTE Plusa miało również zdecydowanie największy wskaźnik prędkości wysyłanych danych, który wyniósł blisko 30Mb/s. W przypadku pozostałych operatorów wyniki wyglądały następująco: Orange – 17,64 Mb/s, T-Mobile – 17,25 Mb/s a Play – 12,07 Mb/s.

Badanie Internetu mobilnego „Komputer Świat” przeprowadzone został wciągu pierwszego półrocza 2016. Od początku stycznia do końca czerwca br. zebrane zostały wyniki 316 tysięcy pomiarów prędkości Internetu wykonane przez ponad 68 tysięcy osób, które za pomocą smartfonów lub tabletów skorzystały z aplikacji Test łącza dostępnej w AppStore i Sklepie Play. Z całościowymi wynikami testu można się zapoznać w najnowszym wydaniu miesięcznika „Komputer Świat” nr 10/2016 oraz na redakcyjnej stronie internetowej (link).

LTE Grupy Cyfrowy Polsat to teraz także całkowicie nowy standard mobilnego Internetu – Internet LTE Plus Advanced, który dzięki agregacji dwóch nośnych po 20 MHz w standardzie LTE FDD, działających w pasmach 1800 oraz 2600 MHz, pozwala na transmisję danych z prędkością do 300 Mb/s!

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x