Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

LTE w Plusie – teraz również za granicą!

LTE w Plusie – teraz również za granicą!

Plus, lider technologii LTE, od teraz oferuje swoim klientom tę nowoczesna technologię również w roamingu. Na początek z superszybkiego Internetu LTE skorzystają klienci Plusa wyjeżdżający do Holandii. Plus, po raz kolejny, jako pierwszy pokonuje granice! Tym razem również dosłownie. Już od teraz Plus, jako pierwszy operator na polskim rynku, zaczyna świadczyć usługi LTE również w roamingu. Będzie to możliwe dzięki porozumieniu z iBasis, spółką należącą do KPN, holenderskiego operatora komórkowego. W oparciu o usługę LTE Signaling eXchange (LSX) iBasis rozpoczyna świadczenie usługi roamingu w technologii LTE pomiędzy Polkomtelem, a KPN w Holandii.

Usługa umożliwi klientom Plusa korzystanie z prędkości i jakości transmisji danych sieci LTE w trakcie pobytu w Holandii, natomiast abonenci usług komórkowych KPN będą mogli korzystać z roamingu LTE na terenie Polski. W kolejnych miesiącach iBasis i Polkomtel planują rozszerzenie zasięgu roamingu LTE dla abonentów Plusa na wiele innych krajów.

Cieszę się bardzo, że również tym razem jesteśmy polskim liderem we wdrażaniu nowych usług opartych o LTE.” – mówi Tobias Solorz, Prezes Zarządu Polkomtelu. – „Jako pierwszy operator telekomunikacyjny uruchomiliśmy komercyjną sieć LTE, jako pierwsi wprowadziliśmy nowe usługi takie jak LTE w smartfonach czy też ofertach na kartę, jako jedyni zapewniamy możliwość korzystania z LTE 66,7 proc mieszkańców Polski, czyli blisko 26 milionom osób. Teraz klienci Plusa jako pierwsi będą mogli korzystać z LTE także za granicą.”

„Z przyjemnością informujemy o rozszerzeniu zasięgu roamingu w technologii LTE dla klientów Polkomtel i KPN.”– powiedział Willem Offerhaus, Prezes iBasis. – „Przejście na technologię LTE stanowi istotny krok w kierunku poprawienia komfortu korzystania z usług przez abonentów sieci komórkowych, a nasza firma umożliwia innowacyjnym operatorom, takim jak Polkomtel i KPN, zapewnianie tegoż komfortu swoim klientom w dowolnym miejscu i czasie”.

Informacje na temat usługi iBasis LTE Signaling eXchange

Usługa iBasis LTE Signaling eXchange (LSX) zapewnia punkt dostępowy do sieci sygnalizacyjnej 4G (LTE) iBasis z wykorzystaniem Diameter Routing Agents w kluczowych lokalizacjach na całym świecie. Dzięki bezpośrednim połączeniom z wieloma sieciami LTE oraz otwartej polityce wymiany ruchu, przy wykorzystaniu pojedynczego łącza typu IPX, iBasis oferuje operatorom dostęp do globalnego roamingu LTE z ponad 60 sieciami. iBasis oferuje również środowisko dla testowania współpracy sieci LTE i funkcjonowania scenariuszy połączeń roamingowych.

Informacje o firmie iBasis

Będąca spółką zależną KPN, iBasis to wiodący operator międzynarodowy obsługujący połączenia głosowe, a także świadczący usługi transmisji danych i dostarczający rozwiązania dla operatorów komórkowych. Firma oferuje pełny zakres usług zakańczania połączeń głosowych oraz usług transmisji danych, w tym przesyłania wiadomości, sygnalizacji i roamingu dla wielu z największych operatorów stacjonarnych i komórkowych na świecie, a także dla operatów świadczących usługi typu VoIP w sieciach szerokopasmowych. Klienci iBasis to m.in. firma KPN i nalężący do niej operatorzy komórkowi oraz ponad 1.000 innych operatorów, np. Verizon, Vodafone, China Mobile, China Unicom, Skype, TDC, Telecom Italia Sparkle i Telefonica. Ostatnio firma uruchomiła pod adresem lteroaming.info  blog internetowy, na którym omawiane są takie tematy, jak roaming LTE, usługi VoLTE, IPX i inne. Więcej informacji na temat iBasis można uzyskać pod adresem www.ibasis.com.

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x