Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Maja Włoszczowska oraz wyścigi Plus Grand Prix MTB w Jeleniej Górze!

Niezwykle ciekawie dla miłośników dwóch kółek zapowiada się pierwszy weekend czerwca w Jeleniej Górze. W sobotę i niedzielę (4-5 czerwca) odbędą się zawody kolarstwa górskiego z cyklu Plus Grand Prix MTB, a dzień przed nimi, w piątek, będzie możliwość spotkania z wielokrotną medalistką mistrzostw świata i Europy – Mają Włoszczowską.

Mistrzyni świata 2010, wicemistrzyni olimpijska MTB XC z Pekinu, mistrzyni Europy MTB XC 2009, wicemistrzyni Europy w maratonie MTB 2009, zdobywczyni blisko 20 medali mistrzostw świata i Europy oraz 25 tytułów mistrzyni Polski – lista sukcesów Mai Włoszczowskiej jest naprawdę imponująca. Z fenomenalną kolarką będzie można się spotkać w piątek 3 czerwca, o godzinie 17.00, w jeleniogórskim Salonie Plusa przy ul. 1 Maja 19/21. Uczestnicy spotkania będą mogli otrzymać autograf i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z mistrzynią świata.

Właśnie dzięki wspaniałej postawie i wielu sukcesom Mai Włoszczowskiej rozkwit w Polsce przeżywa kolarstwo górskie. W dniach 4-5 czerwca miłośnicy rowerów będą mogli zobaczyć w Jeleniej Górze niezwykle widowiskowe wyścigi Plus Grand Prix MTB – MTB Sprint (Elite) oraz Trophy Maja Włoszczowska MTB Race. Plus Grand Prix MTB to elitarne zawody w kolarstwie górskim dla zawodników z licencjami. Organizatorem jest LangTeam, a cykl wyścigów wpisany jest do kalendarza imprez Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) i XCO (format olimpijski). Operator sieci Plus jest w tym roku sponsorem tytularnym imprezy.
W sobotę 4 czerwca odbędą się zawody MTB SPRINT (ELITE). Start i meta kryterium zlokalizowane są w centrum Jeleniej Góry, na Placu Ratuszowym. Na krótkiej (1,2 km) i bardzo szybkiej trasie z dużą liczbą zakrętów oraz nietypowymi przeszkodami, m.in. z przejazdem przez schody i hall miejskiego Ratusza, kibice będą mogli śledzić pasjonujące sprinty MTB w kategorii Elita kobiet i mężczyzn. Początek eliminacji planowany jest na godz. 17.30, start finałów – na 18.30, a dekoracje – na 20.00.
W niedzielę 5 czerwca odbędą się równie widowiskowe wyścigi TROPHY MAJA WŁOSZCZOWSKA MTB RACE. Zawody zostaną rozegrane w pięciu kategoriach wiekowych zarówno kobiet, jak i mężczyzn, a trasa usytuowana będzie zaledwie kilometr od ścisłego centrum Jeleniej Góry, na wzgórzach Paulinum i Partyzantów, dzięki czemu będzie dostępna dla wszystkich kibiców.

Plus

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x