Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Microsoft zapłaci Nokii ponad miliard dolarów

Microsoft zapłaci Nokii ponad miliard dolarów za promocję i rozwijanie smartfonów pracujących pod kontrolą systemu Windows Phone – podała agencja Bloomberg. Bloomberg powołuje się na dwie osoby zaznajomione z warunkami umowy Nokii z Microsoftem. Przypomnijmy, że około miesiąc temu Nokia ogłosiła nową strategię, której jednym z głównych elementów jest współpraca z Microsoftem i przyjęcie Windows Phone jako głównej platformy w smartfonach.

Jeden z informatorów agencji twierdzi, że Nokia będzie co prawda płacić Microsoftowi ustaloną opłatę za każdą kopię Windows Phone wykorzystaną w jej telefonach, ale koszty te fińska firma pokryje dzięki zmniejszeniu swojego budżetu na prace badawczo-rozwojowe przy oprogramowaniu.
Ostateczna umowa między gigantami nie została jeszcze podpisana, ale nieoficjalnie wiadomo że ma ona obowiązywać przez ponad pięć lat. W jej ramach Microsoft ma też zapłacić Nokii za dostęp do jej niektórych patentów. Źródła Bloomberga podają również, że Microsoft zaoferował Nokii ponad miliard dolarów, aby fiński producent nie zdecydował się na wybór opracowanego przez Google systemu Android w swoich urządzeniach. Obie firmy nie komentują doniesień agencji.

(ź) wirtualnemedia.pl


Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x