Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Mobilna karta pokładowa LOT w telefonie

Polskie Linie lotnicze LOT wprowadzają mobilną kartę pokładową. Pasażer może odprawić się na 24 godziny przed wylotem i zarezerwować miejsce w samolocie. Kartę otrzymuje on-line, np. na telefon.
Co trzeba zrobić by otrzymać mobilną kartę pokładową?

Przede wszystkim trzeba na stronie lot.com wybrać zakładkę „odprawa online”. Następnie należy wprowadzić numer rezerwacji i nazwisko pasażera. Można również użyć numeru karty kredytowej lub karty stałego pasażera, jeśli w bilecie zostały wprowadzone takie dane.

Później trzeb wybrać lot, na który chce się dokonać odprawy, a następnie korzystając z interaktywnej mapki wybrać miejsce w samolocie i kliknąć w przycisk „odpraw” i postępować zgodnie z instrukcją.

Na zakończenie trzeba zdecydować o sposobie wysłania karty pokładowej (SMS czy e-mail).

LOT przypomina, że jeśli wybierze się opcję SMS, to otrzyma się wiadomość z linkiem. Dopiero po jego kliknięciu wchodzi się na stronę ze swoją kartą. Dlatego też telefon musi posiadać przeglądarkę internetową oraz dostęp do internetu. W przypadku jakichkolwiek problemów z otrzymaniem mobilnej karty pokładowej, można pobrać tradycyjną kartę pokładową w stanowisku odpraw pasażerskich LOT.

JAK ODPRAWIAĆ SIĘ Z MOBILNĄ KARTĄ POKŁADOWĄ:
Przewodnik LOT:
– jeśli podróżujesz z bagażem podręcznym, od razu kierujesz się do stanowiska kontroli bezpieczeństwa, a następnie do stanowiska odlotu. Jeśli podróżujesz z bagażem, w pierwszej kolejności musisz go nadać w jednym ze stanowisk przyjmowania bagażu na lotnisku – Fast Dropp Bagg.
– Kontrola bezpieczeństwa. Wystarczy każdorazowo okazać mobilną kartę pokładową (informacje dotyczące lotu w postaci zwykłego tekstu, znajdujące się poniżej kodu kreskowego 2D) przy stanowisku kontroli bezpieczeństwa.
– Skanowanie mobilnej karty pokładowej przy stanowisku odlotu. Podczas wchodzenia na pokład samolotu, prosimy wyświetlić swoją mobilną kartę pokładową zawierającą kod kreskowy 2D i przyłożyć ekran telefonu skanera.

(ź) LOT,informacja prasowa

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x