Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Mój pierwszy telefon Komórkowy

Nie wyobrażamy sobie życia bez telefonu komórkowego. Niektórzy sypiają z nim, inni prowadzą w nim kalendarz, słuchają na nim muzyki czy przeglądają Internet. Pierwszy egzemplarz tego urządzenia na rynku komercyjnym zadebiutował w 1983 była to Motorola DynaTAC 8000X.

Motorola DynaTAC (DYNamic Adaptive Total Area Coverage) – pierwszy przenośny telefon w systemie analogowym AMPS, zaprojektowany przez zespół Rudy’ego Kroloppa, a wynaleziony przez Martina Coopera. Z powodu rozmiarów i kształtu był żartobliwie nazywany butem lub cegłą. Został zaprezentowany na specjalnym pokazie w Nowym Jorku 3 kwietnia 1973 przez Motorolę, jednak został dopuszczony do użytku dopiero dziesięć lat później – 21 sierpnia 1983.

Od tego czasu wiele się zmieniło. Telefony komórkowe potrafią wysyłać wiadomości tekstowe, multimedialne. Przy telefonów komórkowych połączysz się z Internetem, przeprowadzisz wideorozmowę a nawet ustalisz swoją pozycję z dokładnością do kilku metrów dzięki wbudowanym odbiornikom GPS. Twórcom pierwszego telefonu komórkowego nawet się nie śniło, że kiedyś ich wynalazek będzie pracował pod kontrolą Uniksa, Windows czy innego systemu operacyjnego.

A mój pierwszy telefon komórkowy to Sagem MC815. Było to początek roku 2000. Zakupiony w salonie Plusa.

System: GSM 900/1800
Wyświetlacz: 2 linie tekstu
WAP: Nie
GPRS:Nie
HSCSD:Nie
IrDA:Nie
Java:Nie
Bluetooth:Nie
Wybieranie głosowe:Nie
Kalendarz:Nie
Profile:Nie

A jaki był twój pierwszy telefon komórkowy ??? Zapraszam do komentarzy, lub do pisania na naszym profilu: http://www.facebook.com/PlusBlog

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x