Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Nera Networks Polska unowocześni przepustowość sieci Plusa

Nera Networks Polska Nera Networks Polska informuje o podpisanej w czerwcu 2010 r. umowie ramowej z czołowym operatorem komórkowym Polkomtel. Stroną umowy jest Nera Networks Polska, która reprezentuje na rynku krajowym producenta Nera Networks z siedzibą w Bergen w Norwegii.

Zgodnie z umową w najbliższych kilku latach Nera dostarczy Polkomtelowi radiolinie mikrofalowe, dzięki którym znacznie powiększy się przepustowość sieci transportowej Polkomtela.

Nera Networks, założona została w 1947 r. i specjalizuje się w projektowaniu, rozwoju, produkcji oraz sprzedaży systemów transmisyjnych. Sprzedaje swoje rozwiązania w ponad 100 krajach. Ponad 95% sprzedaży trafia do klientów poza Skandynawią. Nera Networks działa na rynku polskim od ponad 20 lat. Urządzenia Nera pracują bezawaryjnie w sieciach: Polkomtela, Polskiej Telefonii Cyfrowej, NASK – Akademickiej I Naukowej Sieci Komputerowej, Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (PAŻP), Crowley Data Poland oraz kilku innych firm i instytucji.

Rozwiązania techniczne dostarczane przez Nera Networks cechuje przede wszystkim niezawodność i odporność na warunki pogodowe, między innymi niskie temperatury, charakterystyczne dla krajów skandynawskich. Obecnie, w dobie przechodzenia na sieci „all IP”, operatorzy telekomunikacyjni dokonują stopniowej wymiany urządzeń. Nera Networks oferuje platformę „Evolutions Series”, która zapewnia zarówno transmisję w sposób tradycyjny TDM (Time Division Multipleksing), hybrydowy lub wyłącznie oparty na protokole IP. Dzięki temu operatorzy mogą obniżyć koszty operacyjne.

źródło: telix.pl

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x