Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Nexus 5 oficjalnie zaprezentowany

Nexus 5 oficjalnie zaprezentowany

Google i LG oficjalnie zaprezentowały smartfon Nexus 5 wyposażony w system Android 4.4 KitKat. Jesteśmy dumni, że ponownie współpracowaliśmy z firmą Google, projektując najszybszy i najwydajniejszy smartfon Nexus” — powiedział dr Jong-seok Park, prezes i dyrektor generalny działu LG Electronics mobile Communications. „Nexus 5 cechuje się najwyższą funkcjonalnością oraz nowoczesnym wzornictwem. Tym samym pokazuje, jak wysoki poziom innowacji można osiągnąć, gdy dwie renomowane firmy kontynuują współpracę.”

Nexus 5 to pierwszy na świecie smartfon z systemem Android 4.4 KitKatŸ, co umożliwia swobodne korzystanie z najnowszych rozwiązań firmy Google. Wyposażono go w szybki procesor SnapdragonTM 800 oraz technologię transmisji danych 4G/LTE. Co więcej, w Nexusie 5 zastosowano wyświetlacz IPS Full HD o gęstości 445 pikseli na cal, który wykonano w technologii in-cell touch. Zapewnia ona szybszą reakcję na dotyk oraz lepszą widoczność i ostrość obrazu przy silnym oświetleniu zewnętrznym. Bogaty zestaw funkcji połączono z eleganckim, nowoczesnym wzornictwem oraz lekką, cienką i niezwykle wytrzymałą obudową, które nie pozostawiają wątpliwości, że mamy do czynienia ze smartfonem klasy premium.

lg-google_nexus5_2

System operacyjny Android 4.4 jest szybki, wydajny, a także łatwy w użyciu. Nowy, inteligentniejszy sposób wybierania numerów podpowie użytkownikom osoby, z którymi najprawdopodobniej chcą się połączyć, a funkcja Caller ID od Google sprawdzi numer przychodzącego połączenia by dopasować go do nazwy firmy nawet, gdy dany numer nie znajduje się na liście kontaktów w telefonie. Użytkownicy mogą wysyłać i odbierać wiadomości tekstowe bezpośrednio z aplikacji Hangouts. Ponadto, aplikacja Hangouts dla Androida pozwoli teraz na przesyłanie informacji o miejscu pobytu.

Smartfon Nexus 5 zapewnia dostęp do dobrze znanych i intuicyjnych aplikacji, takich jak Gmail, Chrome, Kalendarz, Mapy, Dysk oraz Hangouts, które pomagają w wykonywaniu codziennych zadań. Asystent Google Now pozwala na łatwe włączanie wyszukiwania głosowego, natomiast Google Play zapewnia dostęp do ponad miliona aplikacji i gier, a także filmów, książek i utworów muzycznych, w zależności od lokalizacji. Dzięki temu dotarcie do potrzebnych informacji i treści jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

lg-google_nexus5

Od dziś smartfon Nexus 5 będzie sprzedawany poprzez sklep Google Play™ w USA, Kanadzie, Francji, Niemczech, Włoszech Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Australii, Korei i Japonii. Oferowane będą wersje czarna oraz biała, a zakup nie będzie wymagać zawarcia umowy z operatorem. Do sprzedaży tradycyjnej w Europie, Ameryce Środkowej/Południowej, Azji, WNP oraz na Bliskim Wschodzie Nexus 5 trafi w połowie listopada.

Podstawowe dane techniczne:

Procesor: QualcommŸ Snapdragon™ 800 2,26 GHz z czterema rdzeniami Krait
System operacyjny: Android™ 4.4, KitKatŸ
Wyświetlacz: IPS, 5-calowy (faktyczna przekątna 4,95 cala), Full HD (1080 x 1920 pikseli)
Sieć komórkowa: CDMA/1xRTT/EVDO, GSM/GPRS/EDGE, WCDMA/HSPA+, LTE
Pamięć: 32 GB / 16 GB
Pamięć RAM: 2 GB
Aparat: tylny aparat 8 MP ze stabilizacją optyczną / przedni aparat 1,3 MP
Akumulator: 2300 mAh, litowo-polimerowy (wbudowany)
Wymiary: 137,84 x 69,17 x 8,59 mm
Masa: 130 g
Inne: Ładowanie bezprzewodowe, łączność NFC

źródło: LG

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x