Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Nokia C5-03 w rękach redakcji PlusBlog.pl

Do redakcji PlusBlog.pl trafiła do testów dotykowa propozycja od Nokii – promowany obecnie w Plusie model C5-03. Charakteryzuje się on stosunkowo niską ceną (około 500 zł za egzemplarz bez umowy na portalach aukcyjnych) oraz przyzwoitymi jak na swoją klasę parametrami – dotykowy ekran 3,2″ o rozdzielczości nHD (640×360), Symbian S60v5, aparat o rozdzielczości matrycy 5 MPX, oraz HSDPA o prędkości do 10,2 Mbps.

Pierwsze wrażenia są całkiem pozytywne. Przede wszystkim telefon jest lekki i opływowy, przez co genialnie wtapia się w dłoń. Jest to zasługa materiałów – które niestety nie są najwyższych lotów. Głównie chodzi tu o tylną klapkę z plastiku pokrytego błyszczącym lakierem, mającą tendencję do zarysowań. Spasowanie jest jednak dobre, wszystko psuje jednak właśnie ta klapka – wrażenie nie jest najlepsze. System, mimo obiegowej opinii, da się lubić i działa całkiem sprawnie. Jeśli ktoś nie wymaga ogromnej ilości aplikacji (ich oferta na S60v5 jest dosyć uboga) i rozbudowanej personalizacji, a przedkłada nad to wszystko prostotę obsługi – z pewnością będzie zadowolony z dotykowego Symbiana. Funkcje multimedialne, z racji grupy docelowej stoją na przyzwoitym poziomie. Mówię tu głównie o odtwarzaczu muzycznym, który brzmi bardzo dobrze. Kuleje zaś nieco wygoda korzystania z funkcji typowo telekomunikacyjnych.

Więcej informacji znajdziecie w pełnym teście Nokii C5-03, który w najbliższej przyszłości pojawi się na portalu PlusBlog.pl ;-). Zapraszam także do dyskusji w komentarzach.

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x