Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Nokia i Microsoft wzbogacają smartfony z systemem Symbian Belle

Firma Nokia zapowiedziała dziś aktualizacje systemu Symbian Belle, dzięki którym smartfony z najnowszej oferty firmy zmienią się w przydatne w każdej branży biura mobilne. Bezpłatne aktualizacje o nazwie Microsoft® Apps to pakiet aplikacji biurowych firmy Microsoft, które rozbudowują obecne, wszechstronne funkcje zabezpieczeń i zarządzania w smartfonach Nokia pracujących na Symbian Belle. Aplikacje te nie wymagają dodatkowej infrastruktury.

„Praca to ważny aspekt życia, część aspiracji i osiągnięć wielu ludzi na całym świecie” – mówi Purnima Kochikar, VP business mobility Nokia. „Tak jak Symbian Belle zwiększa możliwości kontaktów towarzyskich i społecznościowych, tak teraz chcieliśmy ułatwić pracownikom i pracodawcom zarządzanie ich codzienną pracą. Microsoft Apps to przykład wartościowej i innowacyjnej oferty firmy Nokia dla użytkowników urządzeń z systemem Symbian”.

„Aplikacje biurowe firmy Microsoft do urządzeń Nokia z systemem Symbian pomogą użytkownikom zachować łączność z dokumentami i usługami Microsoft Office w drodze” — mówi Pat Fox, senior director of marketing and planning, Microsoft Office.

Począwszy od końca IV kwartału 2011 r. z szeroką dostępnością na początku 2012 r. aplikacje Microsoft Apps będą oferować narzędzia do współpracy i pracy biurowej, takie jak Microsoft® Lync™ 2010 Mobile, Microsoft OneNote™, Microsoft PowerPoint® Broadcast i Microsoft Document Connection (z dostępem do Microsoft SharePoint) w urządzeniach z Symbian Belle. W ramach kolejnej aktualizacji w pierwszej połowie 2012 roku pojawi się także Microsoft Word, Excel i PowerPoint jako aplikacje macierzyste — po raz pierwszy poza platformą Windows.

Microsoft Apps będą dostępne do pobrania przez telefon lub komputer i będą działać w urządzeniach Nokia N8, Nokia C7, Nokia C6-01, Nokia E7, Nokia E6, Nokia X7, Nokia 700, Nokia 701, Nokia 600 oraz Nokia Oro.

Dodatkowe informacje:

W ramach pierwszej aktualizacji pod koniec IV kwartału 2011 r. z szeroką dostępnością na początku 2012 r. urządzenia z systemem Symbian Belle zostaną wzbogacone o takie aplikacje biurowe firmy Microsoft, jak:
• Microsoft OneNote — do robienia zaawansowanych notatek z elementami graficznymi. Aplikacja umożliwia synchronizację z Microsoft SkyDrive®.
• Microsoft Lync 2010 Mobile — ekonomiczny komunikator, informacje o dostępności oraz rozmowy audio i spotkania online niezależnie od miejsca.
• Microsoft Document Connection — zapewnia ujednolicony wgląd w dokumenty przechowywane w urządzeniu mobilnym, w tym załączniki do wiadomości e-mail oraz dokumenty w witrynach SharePoint 2010.
• Microsoft PowerPoint Broadcast — umożliwia wyświetlanie prezentacji transmitowanych bezpośrednio z komputera do urządzenia mobilnego.

W ramach kolejnej aktualizacji w I połowie 2012 r. zostaną dodane zostaną dodane Microsoft Word, Excel i PowerPoint jako macierzyste aplikacje — po raz pierwszy poza platformą Windows oraz pojawią się nowe funkcje aplikacji firmy Microsoft, w tym:
• Synchronizacja Microsoft OneNote z serwerem SharePoint (dodatkowo do SkyDrive).

Źródło: Nokia

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x