Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Nokia na pierwszym miejscu w rankingu najsilniejszych marek z branży elektronicznej w Polsce

Firma Nokia zajęła pierwsze miejsce wśród marek z branży elektronicznej i jedenaste miejsce w klasyfikacji ogólnej w rankingu BrandAsset™ Valuator. Badanie przeprowadzone przez firmę Young&Rubicam po raz  siedemnasty prezentuje najsilniejsze marki i trendy  ich rozwoju. W tegorocznej edycji badania szczególnie docenione zostały marki, które dobrze poradziły sobie w czasie kryzysu gospodarczego.

Badanie BrandAsset™ Valuator opiera się na czterech filarach: wyróżnialność, zapotrzebowanie, szacunek oraz wiedza. W odniesieniu do tych obszarów poszukiwane są odpowiedzi na pytania jak konsumenci identyfikują się z marką, w jakim stopniu ona odpowiada na ich potrzeby, a w jakim spełnia swoje obietnice, w końcu co markę wyróżnia od innych i co jest w niej unikalnego. Biorąc pod uwagę te wskaźniki eksperci z BAV Counsulting mierzą kondycję i wartość marek określając ich aktualny etap rozwoju, potencjał, siłę, cechy aktywne i pasywne. W tegorocznym badaniu BrandAsset™ Valuator przebadano 1294 marki. Za realizację badań w Polsce odpowiedzialna była firma MillwardBrown SMG/KRC.

„Taki wynik ogromnie nas cieszy. To dla nas dowód, że szerokie, zbalansowane portfolio produktów i usług Nokia nie tylko znajduje nabywców, ale i jest przez nich dobrze oceniane” – powiedział Piotr Bubak z Nokia Poland podsumowując wyniki badania BrandAsset™ Valuator.

Źródło: Nokia

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x