Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Nokia nagrodzona Złotym Bellem

Nokia została nagrodzona statuetką Złoty Bell w kategorii „Debiut roku 2011” za smartfony z systemem Windows Phone 7 oraz w kategorii „Akcesorium roku” za słuchawkę Nokia Luna. Uroczysta Gala Mobility Trends, na której wręczono nagrody, odbyła się 2 lutego w Teatrze Capitol w Warszawie.

Złoty Bell to nagroda przyznawana na cześć Alexandra Grahama Bella, wynalazcy telefonu i kilkudziesięciu innych wynalazków telekomunikacyjnych za najlepsze produkty i usługi w dziedzinie nowych technologii. Wyróżnienia wręczane są podczas dorocznej Gali Mobility Trends organizowanej przez MIT MEDIA Group, wydawcę magazynu mobilnych technologii „Mobility”.

Smartfony Nokia Lumia zostały nagrodzone w kategorii „Debiut roku”. Są one wynikiem prac prowadzonych we współpracy fińskiego producenta z firmą Microsoft. Modele te łączą w sobie nowoczesny design, innowacyjny system Windows Phone oraz ponad 60 000 aplikacji dostępnych w Marketplace. Nokia Lumia 800 oraz Nokia Lumia 710, dostępne od jutra w sprzedaży, oferują także szybki i łatwy dostęp do sieci społecznościowych, przeglądarki Internet Explorer 9, platformy Xbox, pakietu Microsoft Office oraz serwisów Nokia Muzyka, Nawigacja i Mapy.

Słuchawka Nokia Luna została uhonorowana tytułem „Akcesorium roku”. Jury doceniło innowacyjny design urządzenia oraz zaawansowaną technologię NFC i funkcję Multipoint, umożliwiającą łączenie słuchawki z dwoma telefonami w tym samym czasie. Unikalny kształt oraz paleta żywych kolorów, w których oferowana jest słuchawka, sprawiają, że Nokia Luna to urządzenie, z którego kierowcy będą korzystać z prawdziwą przyjemnością.

O Nokia Lumia

Nokia Lumia 800 wyróżnia się przyciągającym uwagę wyglądem, żywymi kolorami (niebieski, różowy i czarny) oraz najwyższej klasy funkcjami społecznościowymi i internetowymi, takimi jak błyskawiczny dostęp do sieci społecznościowych, łatwe grupowanie kontaktów, zintegrowane wątki komunikacji i przeglądarka Internet Explorer 9. Model ten wyposażony jest w zaokrąglony ekran AMOLED 3,7″ ClearBlack, który płynnie łączy się z obudową o niepowtarzalnym charakterze, procesor 1,4 GHz z akceleracją sprzętową oraz procesorem graficznym. Nokia Lumia 800 oferuje aparat z funkcją natychmiastowego udostępniania zdjęć i obiektywem wiodącej marki Carl Zeiss, możliwość odtwarzania wideo, w jakości HD, 16 GB wbudowanej pamięci oraz dostęp do usługi SkyDrive pozwalającej na przechowywanie zdjęć i dokumentów w „chmurze”.

Nokia Lumia 710 przybliża możliwości serii Lumia większemu gronu użytkowników na całym świecie, oferując dodatkowo możliwości personalizacji dzięki wymiennym obudowom i licznym aplikacjom. Nokia Lumia 710 umożliwia natychmiastową komunikację za pośrednictwem portali społecznościowych i udostępnianie zdjęć, oferując przy tym najlepsze funkcje internetowe dzięki przeglądarce IE9. Smartfon ten jest dostępny w wersji białej i czarnej z tylnymi obudowami w kolorze czarnym, białym, niebieskim, różowym. Model Nokia Lumia 710 wyposażony jest w ten sam procesor 1,4 GHz z akceleracją sprzętową i procesor graficzny, co Nokia Lumia 800.

Oba smartfony wyposażone są także w sygnowane marką Nokia funkcje opracowane z myślą o użytkownikach systemu Windows Phone. Wśród nich są Nokia Nawigacja — wszechstronna, bezpłatna nawigacja (PND) ze wskazówkami głosowymi i specjalnym menu samochodowym, a także Nokia Muzyka z MixRadio — bezpłatna, globalna aplikacja mobilna do strumieniowej transmisji muzyki za pośrednictwem kilkuset kanałów, włączając w to lokalny katalog i możliwość personalizacji kanałów. Nokia Muzyka ma także wbudowaną aplikację Koncerty, za pomocą której można wyszukiwać wydarzenia muzyczne w okolicy.

O Nokia Luna

Nokia Luna to najnowsza słuchawka Bluetooth firmy Nokia z obsługą NFC umożliwiającą szybkie połączenie z urządzeniami obsługującymi ten standard. Dzięki funkcji Multipoint użytkownik może korzystać z dwóch telefonów w tym samym czasie. Równoczesna współpraca z aparatem służbowym i prywatnym możliwa jest dzięki zastosowaniu protokołu łączności wielopunktowej. Aby odebrać przychodzące połączenie wystarczy wysunąć słuchawkę Nokia Luna z uchwytu. Ponowne umieszczenie Nokia Luna w zaczepie pozwala zakończyć rozmowę. Dla jeszcze większej wygody użytkowania zestaw posiada również dopasowane kolorem kształtki douszne w 3 różnych rozmiarach. Urządzenie charakteryzuje wyjątkowo długi czas czuwania – aż do dwóch miesięcy. Specjalny uchwyt umożliwia wygodne przechowywanie Nokia Luna, pełniąc jednocześnie funkcję zapasowego akumulatora, którego moc wystarcza nawet na 8 godzin rozmów. Nokia Luna jest kompatybilna z każdym mobilnym urządzeniem z obsługą Bluetooth. Funkcja NFC jest natomiast dostępna dla wszystkich użytkowników telefonów Nokia 700, Nokia 701, Nokia 600 oraz Nokia 603.

Źródło: Nokia

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x