Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Nokia prezentuje wachlarz nowych urządzeń mobilnych i usług

Nokia podczas Mobile World Congress przedstawiła wachlarz nowych produktów, usług oraz kolejne partnerstwa, nadając tym samym jeszcze większego tempa w 2012 roku i demonstrując szybką realizację kierunków swojej nowej strategii. Nowa strategia już przełożyła się na wykorzystanie Windows Phone jako flagowej platformy dla smartfonów Nokia, główne zmiany w segmencie telefonów komórkowych oraz nacisk na lokalne usługi wraz z wprowadzeniem działu Location & Commerce.

„Rok temu ogłosiliśmy, że Nokia rozpoczęła nową podróż, w budowaniu świetnych urządzeń mobilnych”, powiedział Stephen Elop, Dyrektor Generalny Nokia. „Dzisiaj, z naszym czwartym modelem Lumia, jeszcze bardziej zaawansowanymi telefonami komórkowymi oraz szeregiem nowych usług, pokazujemy, że możemy zwiększyć tempo rozwoju firmy Nokia.”

Portfolio serii Lumia poszerza się, a jej dostępność jest coraz większa

Nokia poszerzyła wachlarz produktów z Windows Phone przedstawiając Nokia Lumia 610, najbardziej przystępny cenowo smartfon Lumia oraz rozszerzając dostępność bardzo pozytywnie przyjętego smartfonu Nokia Lumia 900 na rynki inne niż Stany Zjednoczone.

Adresowana do młodych ludzi, którzy chcą rozpocząć korzystanie z telefonów Lumia z systemem Windows Phone, Nokia Lumia 610 zapewnia łatwy dostęp do sieci społecznościowych, stron internetowych, muzyki, gier, nawigacji oraz kilkudziesięciu tysięcy aplikacji w Windows Phone Marketplace. Smartfon dostępny w czterech żywych kolorach będzie można kupić w kwietniu bieżącego roku w cenie 189 euro bez podatków i dopłat.

Nokia Lumia 900, która została zaprezentowana w styczniu, jako pierwszy smartfon Nokia obsługujący technologie LTE, będzie dostępna w standardzie Dual Carrier HSPA z prędkością do 42.2 Mbps. Ze smartfonu oferującego najwyższej jakości obraz na 4,3 calowym ekranie AMOLED z powłoką Clear Black oraz ogromnej pojemności baterię będą mogli korzystać użytkownicy na wielu rynkach.

Nowa aplikacja Nokia Reading będzie pełnić rolę e-czytnika na smartfonach Nokia Lumia 900 oraz Nokia Lumia 610, zapewniając dostęp do książek, czasopism, gazet i wielu innych mediów.
Dzisiejsze zapowiedzi są idealnym dopełnieniem tych ostatnich dwunastu miesięcy, w których Nokia przedstawiła dobrze przyjęte modele Lumia 710, 800 i 900, wyprzedzając tym samym założony plan działań.

Smartfon Nokia 808 Pure View – nowa era fotografii

Nokia rozpoczęła dzisiaj również nową erę rozwiązań fotograficznych przeznaczonych dla zaawansowanych smartfonów. Nokia 808 PureView to pierwszy smartfon wyposażony w unikalną technologię Nokia PureView oferującą nowy wachlarz rozwiązań fotograficznych dla telefonów Nokia, które będą pojawiały się w kolejnych latach. Nokia 808 PureView oferuje dużą, 41-megapikselową matrycę wysokiej rozdzielczości, rozwiązania optyczne marki Carl Zeiss oraz opracowaną przez firmę Nokia technologię „pixel over-sampling”. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie ostrych zdjęć pełnych detali, znakomitego działania w trudnych warunkach oświetleniowych oraz zapisu plików w kompaktowych rozmiarach idealnych do przesyłania za pomocą maila, wiadomości MMS lub umieszenia w mediach społecznościowych.

Model Nokia 808 PureView oferuje także technologię Nokia Rich Recording, która pozwala nagrywać pliki audio o jakości porównywalnej z jakością płyt CD oraz nagrywanie i odtwarzanie w jakości Full HD 1080p. Dodatkowo technologia Dolby Headphone sprawia, że pliki dźwiękowe stereo z telefonu odsłuchiwane na słuchawkach, zyskują nową, znakomitą jakość.

Asha – inteligentne telefony komórkowe

Wraz z wprowadzeniem trzech nowych modeli z serii Asha przeznaczonych dla osób poszukujących rozrywki, edukacji i urządzenia do pracy, Nokia coraz bardziej zmniejsza różnice funkcjonalne między telefonami komórkowymi i smartfonami. Nokia Asha 302 to wysokiej jakości telefon z klawiaturą QWERTY stworzony dla osób aktywnych zawodowo. Oferuje narzędzia niezbędne do mobilnej pracy takie jak pocztę w trybie „push”, kalendarz oraz synchronizację kontaktów – wszystko to po raz pierwszy ze wsparciem Mail for Exchange dla telefonów Nokia Series 40.

Modele Nokia Asha 202 i Asha 203 oferują łatwy dostęp do sieci społecznościowych oraz zalety ekranu dotykowego w przystępnej cenie, a dodatkowo także zestaw 40 darmowych gier Electronic Arts. Ponadto Nokia Asha 202 to model wyposażony w możliwość korzystania z dwóch kart SIM z opcją Easy Swap która w prosty sposób pozwala na przełączanie pomiędzy taryfami, w celu korzystania z najkorzystniejszej oferty operatora.

Nokia wprowadza także aktualizację popularnego serwisu Life Tools, który zmienia nazwę na Nokia Life. Serwis dostarcza przydatne informacje użytkownikom produktów Nokia Series 30 i Series 40, w tym modeli Asha 202 oraz Asha 203. Serwis dostępny jest w Indiach, Chinach, Indonezji oraz Nigerii Seria Nokia Asha obejmująca nowowprowadzone modele jest dostępna na ponad 100 rynkach na całym świecie.

Coraz szybciej do przodu

Nokia we współpracy z marką Groupon planuje rozwój usług opartych na geolokalizacji poprzez wprowadzenie powiązanej z nimi oferty wiodących na rynku promocji i rabatów. Nokia zapowiada także wprowadzenie nowej wersji aplikacji Nokia Drive na platformę Windows Phone, która będzie oferowała pełne wsparcie nawigacji offliine. W dalszej kolejności aplikacja Nokia Drive będzie również umożliwiała zapamiętywanie codziennej trasy dojazdu, dostarczanie bieżących informacji o sytuacji na drodze i automatyczne planowanie nowej trasy, która pozwoli uniknąć korków.

Ponadto Nokia planuje wprowadzić przystosowaną na platformę Windows Phone wersję aplikacji Nokia Transport, która oferuje wskazówki dojazdu komunikacją miejską – metrem, tramwajem, kolejką i autobusem – w ponad 500 miastach w 45 krajach na świecie.

Źródło: Nokia

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x