Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Nokia Siemens Networks drugim dostawcą infrastruktury dla Plusa i Aero2

Polkomtel Sp. z o.o, operator sieci Plus, oraz Aero2, spółka zależna notowanego na GPW funduszu NFI Midas, podpisały umowę ramową z firmą Nokia Siemens Networks. Kontrakt dotyczy dostawy, integracji i utrzymania elementów dostępowej sieci telekomunikacyjnej typu komórkowego. Podpisano również umowę utrzymaniową.

Jest to druga umowa na dostawę, integrację oraz utrzymanie sieci telekomunikacyjnej podpisana przez Aero2 oraz Polkomtel. Pod koniec lipca pierwszym dostawcą infrastruktury odpowiedzialnym za unowocześnienie istniejącej oraz rozbudowę nowej infrastruktury telekomunikacyjnej w północnej i zachodniej Polsce został Ericsson.

W ramach podpisanej umowy Nokia Siemens Networks dostarczy stronom kontraktu technologię WCDMA i LTE umożliwiającą świadczenie najnowocześniejszych usług transmisji danych. Nokia Siemens Networks zobowiązał się, podobnie jak i Ericsson, do zapewnienia rozwiązań optymalnych, w szczególności w zakresie niezawodności i wydajności sieci oraz zapewnienia współdziałania nowych urządzeń i oprogramowania z dotychczasowymi elementami istniejącej sieci. Dostawca infrastruktury zobowiązał się także do pełnej współpracy z innymi producentami sprzętu lub oprogramowania dla Plusa i Aero2.

„Przed Polkomtelem stoją teraz poważne wyzwania inwestycyjne i jestem przekonany, że Nokia Siemens Networks, która była już naszym wieloletnim partnerem, pozwoli nam im sprostać.”– powiedział Tobias Solorz, Członek Zarządu Polkomtel Sp. z o.o.

„Rosnąca popularność smartfonów staje się ogromnym wyzwaniem dla sieci operatorskich, powodując też wzrost oczekiwań konsumentów, jeśli chodzi o jakość usług,” – mówi Dietmar Heinrichs, szef Polkomtel Customer Business Team w Nokia Siemens Networks. – „Jako największy na świecie specjalista w dziedzinie transmisji szerokopasmowej w sieciach komórkowych oraz lider w komercyjnym zastosowaniu LTE, Nokia Siemens Networks dostarczy swoje innowacyjne technologie wraz z globalnym doświadczeniem, aby wesprzeć Polkomtel i Aero2 w oferowaniu najwyższej klasy usług mobilnych.”

Umowa na dostawę, integrację i utrzymanie elementów dostępowej sieci telekomunikacyjnej typu komórkowego została zawarta na okres 3 lat, a po upływie tego okresu stanie się umową zawartą na czas nieoznaczony. Umowa utrzymaniowa została zawarta na okres 7 miesięcy, natomiast po jego upływie z każdym rokiem będzie ulegać automatycznemu przedłużeniu na dodatkowy okres jednego roku.

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x