Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Nokia zapowiada trzy nowe modele: Nokia C3, Nokia C6 i Nokia E5

Firma Nokia zapowiedziała dziś wprowadzenie na rynek trzech modeli — Nokia C3, Nokia C6 i Nokia E5.  Nowe telefony charakteryzuje pełna klawiatura QWERTY, dostęp do różnych kont e-mail, komunikatorów i portali społecznościowych oraz niewygórowana cena.

„Rodzina urządzeń Nokia do przesyłania wiadomości cieszy się dużym powodzeniem” — powiedział Anssi Vanjoki, szef działu Nokia Markets. „Użytkownicy chcą przesyłać SMS-y, e-maile czy wiadomości
z Twittera, dlatego poszukują jak najlepszych funkcji przesyłania wiadomości i łatwego dostępu do portali społecznościowych w niedrogich urządzeniach. Nokia C3, Nokia C6 i Nokia E5 to odpowiedź na te oczekiwania”.

Nokia C3 to pierwsze urządzenie z pełną klawiaturą QWERTY na najpopularniejszej platformie oprogramowania – Series 40. Jest to także pierwszy telefon w tej rodzinie produktów, który daje dostęp do sieci społecznościowych bezpośrednio z ekranu głównego. Użytkownicy mogą wyświetlać, komentować i aktualizować swój status. Mogą również dodawać tagi do zdjęć i filmów oraz udostępniać je w serwisach społecznościowych, takich jak Facebook czy Twitter.

Telefon Nokia C3, oferowany w cenie 90 euro bez podatków i dopłat, posiada także usługi Ovi Mail i Ovi Chat, dzięki którym początkujący użytkownicy mogą założyć konta e-mail i komunikatory bezpośrednio z urządzenia. Inne ważne funkcje to łączność Wi-Fi, aparat fotograficzny o rozdzielczości 2 MPix, ekran 2,4″ o intensywnych kolorach oraz obsługa kart pamięci do 8 GB. Telefon Nokia C3 będzie dostępny na polskim rynku w trzecim kwartale br. w różnych kolorach, w tym w złoto-białym, niebiesko-szarym i różowym.

Nokia C6 to oparty na Symbianie S60  v 9.4 smartfon, który łączy w sobie zalety ekranu dotykowego o przekątnej 3,2″ z wysuwaną klawiaturą QWERTY. Duży ekran wspaniale wyświetla strony internetowe, daje również bezpośredni dostęp do portalu Facebook. Telefon wyróżniają nie tylko funkcje dedykowane serwisom społecznościowym, ale także poczcie e-mail, co czyni z urządzenia narzędzie idealne do komunikacji.

Telefon Nokia C6, dostępny w drugim kwartale br. w szacunkowej cenie 220 euro bez podatków i dopłat, oferować będzie imponujący zestaw funkcji, takich jak wysokiej jakości aparat fotograficzny o rozdzielczości 5 MPix z automatyczną ostrością i lampą błyskową oraz Ovi Mapy z bezpłatną nawigacją pieszą i samochodową. W Ovi Sklepie dostępne są ponadto tysiące aplikacji, dzięki którym użytkownik będzie mógł jeszcze lepiej dostosować telefon do swoich potrzeb.

Ostatnim modelem z tej nowej trójki jest reprezentujący rodzinę Nokia Eseries telefon Nokia E5. Model ten, oparty na systemie Symbian S60 v. 3.2, stanowi kontynuację popularnej linii, do której należą takie urządzenia jak Nokia E72 i Nokia E63. Nokia E5 łączy w sobie funkcje towarzyskie i rozrywkowe z wysokiej jakości aplikacjami biznesowymi, których katalog można dowolnie rozbudowywać w Ovi Sklepie.  Użytkownicy modelu docenią także jego wytrzymałą baterię (do 8,5 h rozmów) oraz szybki dostęp do internetu poprzez HSDPA (10.2Mbps), HSUPA (2Mbps) i WLAN.

Zastosowane w Nokia E5 aplikacje Mail for Exchange i IBM Lotus Notes Traveler dają bezpośredni dostęp do ponad 90% korporacyjnych kont pocztowych na świecie. Dzięki temu użytkownicy modelu mogą stale podtrzymywać kontakty biznesowe. Dodatkowe zalety telefonu to Ovi Mapy
z darmową nawigacją samochodową i pieszą oraz aparat 5Mpix z 8-krotnym zoomem cyfrowym i lapmą błyskową LED. Szacowana cena telefonu Nokia E5 wynosić będzie 180 euro bez podatków i dopłat, a dostępny on będzie w trzecim kwartale br.

Źródło: Nokia

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x