Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Nokia zaprasza deweloperów do kolejnej rozgrywki

Rozpoczyna się kolejna edycja Developers’ Challenge. Po ubiegłorocznym konkursie, którego celem było wyłonienie najlepszych aplikacji, przyszła kolej na nagrodzenie tych najpopularniejszych. Bez jury, bez głosowania – jedynym kryterium jest ilość pobrań z Ovi Sklepu. Wystarczy napisać i opublikować aplikację w Ovi Sklepie, a następnie zgłosić ją do programu do końca czerwca 2011 roku. Autorzy aplikacji, które do końca września zostaną pobrane 10 000 razy otrzymają smartfon Nokia N8.

Jeśli chcesz, aby z Twojej aplikacji korzystali ludzie z całego świata, a do tego chcesz otrzymać Nokia N8 – zmierz się z zadaniem tegorocznej edycji Developers’ Challenge.

Pierwszym krokiem do osiągnięcia tego celu jest napisanie i opublikowanie aplikacji w Ovi Sklepie. Do dyspozycji twórców aplikacji są łatwe w instalacji i użytkowaniu narzędzia do programowania. Chętni mogą także stworzyć własne aplikacje za pomocą standardowych technologii sieciowych. Można na przykład wykorzystać umiejętności projektowania stron internetowych i stworzyć dynamiczny, atrakcyjny wizualnie interfejs z obsługą HTML i CSS czy dodać multimedia lub video streaming – możliwości jest wiele. Aby opublikować aplikację w Ovi Sklepie po raz pierwszy wystarczy zarejestrować się w serwisie Ovi Publish – koszt rejestracji wynosi 1 euro. Kiedy aplikacja zostanie już opublikowana, należy zgłosić ją do programu i zacząć odliczanie.

Prócz zestawów do tworzenia aplikacji i miejsca dystrybucji, Nokia oferuje deweloperom także pomoc w promocji aplikacji – narzędzie do prostego tworzenia form reklamowych w Internecie. Wygenerowane bannery można umieszczać na stronach WWW oraz w portalach społecznościowych.

Ostatnim krokiem do otrzymania smartfonu Nokia N8 jest zgłoszenie się do organizatorów, jeśli do końca września b.r. aplikacja zostanie pobrana 10 000 razy. Zapraszamy!

Regulamin konkursu, więcej informacji na temat promocji oraz zestawy do tworzenia aplikacji można znaleźć pod adresem: www.developerschallenge.pl

Źródło: Nokia

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x