Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Nowa Opera Mobile 10.1 dla smartfonów Nokii

Opera wydała dzisiaj finalną wersję Opery Mobile 10.1 dla platformy Symbian/Series 60, która zapewnia dużo większą wydajność w obsłudze JavaScriptu, a w rezultacie – znacznie szybsze przeglądanie. W Operze Mobile 10.1 debiutuje nowa optymalizacja silnika javascriptowego Crakan, stworzona w technologii JIT (kompilacja w locie). To ten sam silnik, który wchodzi w skład przeglądarki desktopowej. Test SunSpider dotyczący JavaScriptu pokazuje, że wydana dzisiaj wersja jest 9 razy szybsza od poprzedniczki – Opery Mobile 10.0.

Kolejny debiut w tej wersji przypadł w udziale geolokacji, która umożliwia umiejscowienie telefonu na mapie. Geolokacja umożliwia także serwisom internetowym i aplikacjom podróżniczym rozpoznanie lokacji telefonu, dzięki czemu można mieć łatwy dostęp do spersonalizowanych i sprecyzowanych geograficznie treści. Wysoki poziom prywatności w Operze Mobile oznacza m.in., że uruchomienie geolokacji jest opcjonalne.

Opera Mobile również oferuje:

  • Szybkie wybieranie, przeglądanie w kartach i menadżer haseł, co ogranicza czas wymagany do nawigowania po ulubionych stronach.
  • Opera Turbo, która zmniejsza rozmiar strony o 80%, zwiększając szybkość przeglądania i ograniczając jego koszty.
  • Kinetyczne przewijanie, wirtualna klawiatura i autorotacja.

Opera Mobile 10.1 jest dostępna dla smartfonów na platformie Symbian^3 oraz 3. i 5. edycji platformy Symbian S60 (nie tylko dla urządzeń firmy Nokia). Można ją pobrać za darmo ze strony m.opera.com.

(ź) Opera Software


Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x