Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Nowy portal mobilny wap.plus.pl

Użytkownicy sieci Plus mogą już korzystać z nowej wersji portalu mobilnego wap.plus.pl. Serwis otrzymał nowy wygląd i funkcjonalności wykorzystujące możliwości nowoczesnych telefonów. Duży nacisk położony został na treści multimedialne. Klienci sieci Plus korzystają z wap.plus.pl bez konieczności ponoszenia opłat z tytułu transmisji danych.

Nowy wygląd wap.plus.pl został opracowany na podstawie obserwacji użytkowników odwiedzających portal mobilny, ich uwag oraz badań usability. Teraz portal obsługuje i dostosowuje wygląd stron do możliwości różnych typów urządzeń, szczególnie smartfonów i telefonów z dotykowymi wyświetlaczami. Pod tym kątem zaprojektowana została również struktura nawigacyjna – eksponująca usługi i treści multimedialne, takie jak muzyka, teledyski, seriale i programy nadawane na żywo.

Jedną z najciekawszych nowości są narzędzia do personalizowania strony głównej portalu. Klienci mogą teraz wybrać jeden z profili i dopasować go do własnych potrzeb. Obecnie dostępne są cztery profile.

Domyślny. Nacisk położony został w nim na najważniejsze informacje z kraju, świata, biznesu oraz sportu. Można znaleźć tam również plotki ze świata show-biznesu, muzykę i wideo dostępne na plus.pl.

Rozrywkowy. Profil, który pozwala być na bieżąco z najnowszymi plotkami ze świata gwiazd. Dodatkowo wyeksponowane zostały aplikacje i strony mobilne udostępniające m.in. chaty, gry, horoskopy oraz erotykę.

Muzyczny. Znaleźć tu można najlepszą muzykę do
pobrania z Muzodajni, Czasoumilacze oraz najciekawsze dzwonki. Wszystko uzupełnione informacjami ze świata muzyki.

Wideo i TV. Profil dla maniaków kina i telewizji. Prezentowane są tu głównie programy rozrywkowe i informacyjne, najlepszych stacji telewizyjnych, oraz transmisje programów „na żywo”.

Na zmianach skorzystają również reklamodawcy, dla których przygotowane zostały nowe powierzchnie reklamowe.
Z możliwości wiodącego w Polsce portalu mobilnego mogą korzystać klienci posiadający poprawnie skonfigurowany w telefonie punkt dostępu do Internetu (tzw. APN) WAP, VIDEO lub PLUS. Poprawną konfigurację telefonu można pobrać ze strony www.ustaw.plus.pl.


Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x