Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Nowy projekt Plusa: internauci kręcą film komórką!

Rusza projekt „13 wcieleń Tomasza M.”, czyli krótkometrażowy obraz realizowany telefonem komórkowym przez internautów. Sieć Plus wspólnie z telewizją internetową Lookr.tv inauguruje unikalną akcję: w ciągu prawie 3. miesięcy (od 5 stycznia do 25 marca 2011) na stronie www.tomaszm.com śledzić będzie można jak powstaje krótkometrażowy film, którego współautorem może zostać każdy z internautów. Jego premiera przewidziana jest w kwietniu na dużym ekranie, podczas 4. edycji międzynarodowego festiwalu filmowego Off Plus Camera (www.offpluscamera.pl).

Wystarczy nakręcić za pomocą telefonu komórkowego krótkie ujęcie, ilustrujące historię związaną z tytułowym bohaterem, Tomaszem M, który posiada niezwykły dar – nocą potrafi wcielać się w inne postacie – dlatego właśnie realizowany obraz składać się będzie z 13. epizodów. Ze wszystkich nadesłanych filmów jury wyłoni najciekawsze propozycje – z nich zostanie ułożony film. Na największych polskich serwisach społecznościowych (wykop.pl, fotka.pl, spryciarze.pl) oraz serwisie plotkarskim kozaczek.pl będą pojawiać się hasła związane z bohaterem, które mają inspirować internautów.

Polkomtel ufunduje dla zwycięzców dwudniowy wyjazd na festiwal wraz z noclegiem i przejazdem, gdzie zwycięzcy będą mogli oglądać festiwalowe projekcje oraz uczestniczyć w pokazie ich własnego filmu. Dzięki interaktywności każdy, niezależnie od miejsca w którym przebywa, może uczestniczyć w tym projekcie i zaproponować swój wkład w jego rozwój. Chcemy by powstał film zgodny z ideą Plusa „Razem lepiej” – połączymy siły, by zrealizować wspólnie jeden film, scena po scenie. – mówi Tomasz Broda, Kierownik Zespołu ds. Komunikacji w Internecie w Polkomtelu. Przedsięwzięcie wspiera również Sony Ericsson Polska, który przeznaczy na nagrody 11 wysokiej klasy smartfonów Xperia X10 z możliwością kręcenia filmów w HD. Agnieszka Jaśkiewicz, Global Markieting Manager z Sony Ericsson Polska tłumaczy sens akcji: Dzięki konkursowi „13 wcieleń Tomasza M.” pokazujemy, że telefon przestał służyć jedynie do wykonywania połączeń. Dziś może zastąpić kamerę, niekiedy nawet zapewniając lepszą jakość obrazu. Tak jak w przypadku modelu Xperia X10 z HD.

Wokół projektu planowane są niestandardowe działania promocyjne, a w przedsięwzięcie włączą się znane internetowe osobowości: bloger Kominek i twórca wideoporadników poświęconych technologii, Kamil Scheicht. Wersję autorską filmu „13 wcieleń Tomasza M.” złożoną z epizodów nadesłanych przez internautów, która zostanie pokazana na festiwalu „Off Plus Camera”, przygotuje muzyk i performer CeZik, autor m.in. hitu „Forfiter Blues”.

Patronat nad projektem objęły: radio RMF FM i telewizja Tele 5.


Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x