Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Obligacje warte 1 mld zł na rynku od 6 września

Od 6 września rusza emisja pięcioletnich obligacji Polkomtela wartych 1 mld zł. To pionierska transakcja na polskim rynku. W piątek, 27-go sierpnia Polkomtel, operator sieci Plus dokonał wyceny pięcioletnich obligacji wartych 1 mld zł. Emisja została ustalona na 6 września b.r. i odbywa się w ramach ustanowionego przez Polkomtel programu EMTN (Euro Medium Term Notes) opiewającego na kwotę 1 mld Euro.

Jest to pionierska transakcja na polskim rynku, gdzie w ramach programu EMTN dokonywana jest emisja obligacji złotówkowych, dopuszczonych do obrotu na rynku polskim, zdematerializowanych i zarejestrowanych w KDPW. Prospekt emisyjny został zarejestrowany w Luxemburgu.

Celem emisji jest zapewnienie Polkomtelowi długoterminowego źródła finansowania Spółki będącego uzupełnieniem dla tradycyjnego finansowania bankowego.

Oferta spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem ze strony krajowych inwestorów instytucjonalnych, z redukcją na poziomie 60 %. Zdecydowana część emisji została objęta przez krajowe fundusze emerytalne, pozostała część przypadła krajowym i zagranicznym funduszom inwestycyjnym i instytucjom finansowym.

(ź) Plus

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x