Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Odmieniony YouTube w komórce

Wczoraj miało miejsce najprawdopodobniej największe uaktualnienie mobilnego YouTube’a od czasu jego premiery w 2007 roku. Zmieniono zupełnie interfejs, dodano obsługę standardu HTML5.

Według statystyk Google’a, mobilna wersja YouTube’a, która pozwala na korzystanie z witryny bez konieczności instalacji dodatkowych aplikacji, serwuje obecnie sto milionów klipów dziennie. Dlatego też Google postanowiło skończyć z drobnymi poprawkami i przebudować witrynę od nowa. Mobilny YouTube na razie kompatybilny jest tylko z iOS-em i Androidem i dostępny wyłącznie dla anglojęzycznych użytkowników. Jest zoptymalizowany do sterowania dotykowego i posiada przyjemniejszy dla oka, bardziej kompaktowy interfejs. Udostępnia większość funkcjonalności starszego, komputerowego brata, w tym dodawanie do ulubionych czy wystawianie ocen filmom.

Ważną zmianą jest również dodanie kompatybilności ze standardem HTML5, co ma poprawić komfort korzystania z witryny, szczególnie posiadaczom palmofonów z systemem iOS. Klipy są też serwowane w wyższej jakości, uwzględniając postęp, jaki się dokonał w transmisji danych przez sieci komórkowe.

Źródło: CHIP.PL

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x