Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

OffPlusCamera i Sony Ericsson ogłaszają współpracę przy Filmoffce oraz warsztatach Film Spring Open

W ramach współpracy Piotr Trzaskalski (reżyser filmowy, scenarzysta, autor obrazu Edi) uzbrojony w smartfon Sony Ericsson Xperia™ arc udowodni, że każdy kto posiada telefon komórkowy, ma pomysł i wyobraźnię, może nakręcić dzieło. W pięciu kolejnych odcinkach Filmoffki, pokaże jak operować zastanym światłem, jak kręcić różne sceny i na co trzeba zwracać uwagę. Parą aktorską, która wcieli się w bohaterów kolejnych odcinków będzie Maja Hirsch i Jacek Braciak. Podstawową kamerą przy realizacji filmików będzie Sony Ericsson Xperia™ arc piekny smartfon i bestia technologiczna – Sony Exmor R w środku, pozwalająca nagrywać filmiki video w HD nawet przy umiarkowanym świetle. Odcinki Filmoffki prezentowane będą w weekendowym wydaniu programu Dzień Dobry TVN od 12 marca 2011 oraz na stronie internetowej www.dziendobrytvn.tvn.pl/filmoffka.

 

Współpraca obejmuje też warsztaty plenerowe dla młodych europejskich filmowców – (27.03-07.04.2011) – organizowane przez Sławomira Idziaka, sławnego operatora filmowego, autora zdjęć m.in. do filmów Trzy kolory: Niebieski, Podwójne życie Weroniki, Harry Potter i Zakon Feniksa oraz Helikopter w ogniu, za który otrzymał nominację do Oscara. Podczas tegorocznych, 6-stych już warsztatów, młodzi filmowcy będą mogli kręcić filmy w technologii 3D, a jednocześnie dyskutować i poznawać filmowców z całej Europy.

 

„Malarze mają swoje „plenery”, gdzie indywidualnie malują swoje obrazy, a wieczorem wspólnie rozmawiają o sztuce. Dlaczego filmowcy nie mogę mieć tego samego? Spotkanie Film Spring Open to „filmowe plenery” dla młodych europejskich filmowców. Zamiast oglądać i gadać, na FSO będziemy filmy kręcić i jednocześnie uczyć się i dyskutować o przyszłości kina”, – powiedział Sławomir Idziak.

 

Zostanie też stworzona 10-cio osobowa grupa, która pod czujnym okiem Sławomira Idziaka, zajmie się nakręceniem klipu komórką – Sony Ericsson Xperia™ arc. Tematem filmiku będzie Kraków w HD. Wielki finał to prezentacja filmów, nakręconych w trakcie plenerów, na specjalnym pokazie podczas festiwalu OffPlusCamera.

 

 

„OffPlusCamera to największe filmowe wydarzenie roku w kinie niezależnym. Dzięki współpracy przy tym wydarzeniu mamy szansę nie tylko wspierać ideę festiwalu i wschodzące talenty, ale również dotrzeć do osób, które w pełni docenią możliwości jakie dają smartfony Xperia. Jesteśmy tam, gdzie nasze smartfony sprawdzają się najlepiej – wśród fanów multimediów, których możemy inspirować na polu rozrywki i komunikacji międzyludzkiej, ” – powiedziała Agnieszka Jaśkiewicz, Head of Marketing, Sony Ericsson.

 

Krzysztof Ślusarz, producent festiwalu OffPlusCamera dodał: “Kręcenie filmów telefonem komórkowym jest nadal wyzwaniem, ale wraz z rozwojem technologii możliwości nakręcenia dobrego, ciekawego filmu, są coraz większe. Widać to po zgłoszeniach filmów kręconych między innymi komórką, zgłaszanych do Bierzcie i Kręćcie – amatorskiego konkursu towarzyszącego OffPlusCamera”.

 

Decydując się na współpracę z OffPlusCamera, Sony Ericsson chce w aktywny sposób dotrzeć do miłośników filmu, kina, fotografii, dla których stworzony został najnowszy model smartfonu Xperia™ arc. Jest on przykładem doskonałego połączenia nowoczesnego designu i najnowszych technologii.

Reality Display w mobilnej wersji silnika BRAVIA® zapewnia wyjątkową jasność i krystaliczną czystość obrazu, a sensor Sony Exmor R  pozwala na robienie smartfonem Xperia™ arc przejrzystych zdjęć wysokiej jakości oraz na nagrywanie wideo w HD nawet przy umiarkowanym świetle. Wszystkie zdjęcia i wideo można oglądać również w domowym salonie w jakości HD, dzięki wbudowanemu złączu HDMI. Xperia™ arc zbudowana jest na najnowszej wersji platformy Android i łączy najlepsze w swojej klasie możliwości mobilnej rozrywki z obowiązkowymi obecnie funkcjami dla smartfonów, takimi jak –  aplikacje, mapy, e-mail i szybkie połączenie internetowe. Wszystko to razem w jednym smartfonie zapewnia użytkownikowi unikalne doświadczenie rozrywki i radość z używania multimediów.

 

Dodatkowo Sony Ericsson jest fundatorem nagród – smartfonów Xperia™ arc– dla zwycięzców konkursu „Bierzcie i Kręćcie” odbywającego się w ramach festiwalu OffPlusCamera.

Źródło: Sony Ericsson, Plus

 

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x