Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Optimus 2X – smartfon z dwurdzeniowym procesorem od LG

Firma LG Electronics zaprezentowała LG Optimus 2X – pierwszy na świecie smartfon wyposażony w dwurdzeniowy procesor. W Polsce urządzenie będzie oferowane pod nazwą LG Swift 2X. Telefon posiada dwurdzeniowy procesor 1Ghz Nvidia Tegra 2, który ma umożliwiać szybsze i płynniejsze przeglądanie internetu oraz korzystanie nawet ze skomplikowanych aplikacji. Według koreańskiego producenta, urządzenie pozwoli użytkownikom także na równoczesną realizację wielu zadań praktycznie bez żadnych opóźnień w wyświetlaniu obrazu na ekranie.

Procesor dwurdzeniowy Tegra 2, w który wyposażono LG Optimus 2X, to układ scalony typu system-on-a-chip opracowany przez firmę Nvidia. Procesor ten jest taktowany zegarem o częstotliwości 1 GHz na każdy rdzeń. LG Optimus 2X odtwarza i nagrywa filmy HD 1080p oraz umożliwia ich wyświetlanie przy użyciu funkcji HDMI mirroring. Smartfon może się łączyć bezprzewodowo z urządzeniami cyfrowymi zgodnym ze standardem DLNA (Digital Living Network Alliance), takimi jak telewizory HD. Dodatkowo pozwala przy tym wykorzystywać możliwości oferowane przez udostępnioną w telefonie funkcję wyświetlania kopii lustrzanej za pomocą interfejsu HDMI, a także czujnik przyspieszenia i żyroskop.

Smartfon LG jest także wyposażony w 4-calowy ekran dotykowy WVGA, zamontowane z przodu (1.3 MP) i z tyłu (8 MP) aparaty fotograficzne, gniazdo kart microSD umożliwiające rozbudowę wewnętrznej kości pamięci 8GB, port Micro-USB oraz akumulator o pojemności 1500 mAh.
G Optimus 2X zostanie wprowadzony w styczniu do sprzedaży w Korei, a potem pojawi się na rynkach krajów Europy i Azji. Telefon będzie początkowo wyposażony w system operacyjny Android 2.2 (Froyo) z możliwością uaktualnienia do wersji Android 2.3 (Gingerbread). W Polsce smartfon będzie dostępny w I kwartale 2011 r. pod nazwą lokalną LG Swift 2X.


Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x