Plus zoptymalizował swoją sieć nadawczą i przygotował ją do wzmożonego ruchu podczas Euro 2012. Zakończono również prace przy budowie infrastruktury na Stadionie Narodowym w Warszawie.
Mistrzostwa Europy w piłce nożnej przyciągną do Polski setki tysięcy sympatyków piłki nożnej, należy więc liczyć się ze wzmożonym ruchem w sieci i znacznego jej obciążenia w miejscach, w których będą gromadzić się kibice – dotyczy to zwłaszcza stadionów i specjalnych stref stworzonych z myślą o wspólnym dopingowaniu. Najbardziej prestiżowy obiekt mistrzostw Stadion Narodowy został przygotowany pod tym kątem przez firmę Polkomtel.
Prace na Stadionie Narodowym zostały zakończone pod koniec kwietnia. Ze względu na konstrukcję stadionu i opóźnienia w budowie obiektu było to jedno z najtrudniejszych przedsięwzięć. Instalacja została uzgodniona z pozostałymi operatorami i zapewnia zasięg w technologii GSM/UMTS. Łącznie na stadionie jest prawie 190 anten, a instalacja została zrealizowana na różnych poziomach stadionu, tak by zapewnić zasięg z każdego miejsca. Działanie sieci było też testowane podczas meczów Polska – Portugalia oraz Legia – Sevilla, i co warte podkreślenia, instalacja pracowała bez zarzutów oferując wysoką jakość połączeń głosowych i transmisji danych. Obecnie wszyscy operatorzy korzystający z instalacji przygotowanej przez Plusa są w pełnej gotowości do obsługi ruchu, zostały też już wykonane konieczne pomiary pola elektromagnetycznego pod kontem BHP i Ochrony Środowiska.
Równie ważne, jak na Stadionie Narodowym, było zapewnienie stabilnego dostępu do usług na obszarze oficjalnej Strefy Kibica w Warszawie. By zapewnić odpowiednią pojemność sieci istniejące w rejonie Placu Defilad stacje bazowe zostały rozbudowane o dodatkowy sprzęt, a także uruchomiono nową.
„Jakość i stabilność usług podczas pracy sieci jest w sposób ciągły monitorowana i podobnie będzie w trakcie mistrzostw.”– powiedział Wojciech Pytel, członek Zarządu Polkomtelu. – „Jedyne co pozostaje to trzymanie kciuków za dobry występ Biało-Czerwonych!” – dodał.
Plus do EURO przygotował się kompleksowo, a prace trwały już od dwóch lat. Sieć została rozbudowana i zoptymalizowana wszędzie tam, gdzie spodziewany jest większy ruch, czyli na trasach kolejowych, przejściach granicznych, głównych drogach. Duży nacisk położono też na kwestie bezpieczeństwa: zweryfikowane i zaktualizowane zostały wszystkie procedury alarmowe, a w ponad 100 kluczowych lokalizacjach sprawdzona została dostępność numeru alarmowego 112. Zmobilizowano również dodatkowy sprzęt i pracowników, by maksymalnie przyspieszyć usuwanie ewentualnych awarii.