Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Ovi Sklep w 2010 roku – podsumowanie dla rynku europejskiego

Rok 2010 był okresem dynamicznego rozwoju rynku aplikacji mobilnych na całym świecie, co potwierdzają także dane firmy Nokia. W Ovi Sklepie oferującym gry, aplikacje, multimedia i wiele innych treści mobilnych odnotowano ponad 3,5 miliona pobrań dziennie. Świetne wyniki odnotowuje Europa, w której już 48 deweloperów uzyskało ponad milion pobrań. Polska znajduje się w pierwszej dziesiątce w Europie pod względem ilości pobrań, obok takich krajów jak Włochy, Turcja, Niemcy czy Wielka Brytania.

W 2010 roku w Europie największą popularnością cieszyły się następujące bezpłatne treści:

1. Skype

2. High Speed 3D Free

3. The Flashlight

4. ZumZum

5. The Black

6. Bright Light Symbian

7. eBuddy S60 Signed Free 1.5.0

8. YouTube na urządzenia z systemem S60 5-edycja

9. Level Symbian

10. Earth (Pizero)

„Wzrost zainteresowania aplikacjami związany jest m.in. z ciągłym powiększaniem ich oferty w Ovi Sklepie. Jest on także  efektem podejmowanych przez firmę Nokia działań, takich jak udostępnienie nowego zestawu programistycznego Qt SDK. Zastosowane w nim zmiany przyspieszyły i usprawniły tworzenie aplikacji, co potwierdza nie tylko rosnąca ich liczba, ale i liczba pobrań samego zestawu” – mówi Piotr Bubak, Dyrektor Marketingu Nokia Poland.

„Jeśli chodzi o rynek polski, to prócz coraz szerszej współpracy z programistami prowadzimy również działania edukacyjne, takie jak warsztaty z tworzenia aplikacji w środowisku programistycznym Qt SDK, których II edycja odbędzie się  9 lutego br. w auli Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych w Warszawie”  – dodaje Piotr Bubak.

Źródło: Nokia

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x