Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Pakietowy kontratak Plusa

Z informacji jaką podaje dzisiaj Gazeta Prawna, Plus szykuje się do wprowadzenia pakietowej oferty usług. Zamierza odpowiedzieć w ten sposób na podobną ofertę swojego rywala – Orange. Sieć należąca do Zygmunta Solorza-Żaka wykorzysta nie tylko uruchomioną niedawno TV Mobilną.

Zmierzamy podobnie jak niektórzy konkurenci w kierunku pakietowanej oferty, do której oprócz TV Mobilnej spakujemy też inne oferowane treści w ramach projektów, takich jak Plusoczytelnia, Muzodajnia i inne nowości – powiedział DGP Wojciech Pytel, członek zarządu Polkomtelu.

Oferta Plusa wprowadzana będzie we współpracy z mającym tego samego właściciela Cyfrowym Polsatem. Obie spółki już sprzedają wzajemnie swoje usługi, ale to dopiero początek wspólnych działań. Do CP należy Telewizja Polsat, właściciel seriali, programów i filmów, które mają poszerzać ofertę Plusa, oraz platforma internetowa Ipla, która oferuje do nich dostęp przez internet. Menedżerowie obu spółek od początku roku analizują, w jakiej formie klienci Plusa będą zainteresowani zakupem dostępu do takich pakietów. Czy obok Muzodajni powstanie Serialodajnia? Wojciech Pytel przyznał jedynie, że kolejne nowości będą pojawiać się już podczas wakacji.

Polkomtel odpowiada w ten sposób na pakietową ofensywę Orange Polska, który wykorzystując sponsoring Euro 2012, ruszył z nową ofertą Orange Open, sprzedając takie usługi, jak internet stacjonarny, mobilny, a także telewizja w ramach współpracy z platformą n. Po I kw. 2012 r. Plus zajmuje drugie miejsce za Orange pod względem wysokości przychodów, ale już trzecie – po tym jak wyprzedził go T-Mobile – pod względem aktywnych kart SIM.

(ź) http://biznes.gazetaprawna.pl

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x