Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Pasqal powiada – wrzesień 2009

Wrzesień za nami – jak ten czas szybko leci. Mi osobiście nie wydał się on zbyt obfity w ciekawe wypadki w branży telekomunikacyjnej[1], mimo wszystko spróbuję i tym razem coś od siebie napisać.

Pierwszą kwestią, którą poruszę, będzie mała sprawa organizacyjna: do tej pory kolejne odcinki z tej serii ukazywały się ostatniego dnia danego miesiąca – od teraz będzie nieco inaczej. Każdego podsumowania będziecie się mogli spodziewać w pierwszy piątek miesiąca – wymusiły to względy akademickie[2]. Poza tym, forma i charakter tych „stworzeń” raczej nie ulegnie zmianie.

Było już coś od siebie, teraz do konkretów przejść trzeba. Zatem – do dzieła![3]

Coby było logicznie, zacznę chronologicznie. W postępowaniu Plusa można zauważyć pewną konsekwentność – regularnie organizowana jest promocja zasileń[4]. Ta wczesno wrześniowa jednak miała nieco inny charakter – wynikała z konfliktu Polkomtela z dystrybutorami ich doładowań. Po co było to całe zamieszanie? Operator walczył o niższe prowizje od sprzedanych telekodów, dzięki czemu, jak twierdzi, będzie w stanie oferować nowe usługi po ciekawszych cenach. Jakie to będą usługi? Czego się spodziewać można? Tego nie wiadomo – pozostaje jedynie snuć domysły, ewentualnie zaczekać. Jeśli ktoś ma jakieś propozycje, proponuję umieszczać je w komentarzach do tego odcinka – może coś z tego będzie? 😉

„Rarka Plusa”, czy „Lalka Prusa”? Takie pytanie postawił kabaret Mumio[5] w jednej z nowych reklam promujących nową ofertę przedstawioną przez Polkomtel. Tak, jednak to jest Rarka[6]. Czym ona się wyróżnia? Jak mogliście przeczytać, jest to abonamentowa nowość na rynku, w której dostępne są już rozmowy za 29 gr ze wszystkimi z W3. Tym razem bez przypisu – do Play drożej, bo 72 gr za minutę. Szkoda tylko, że taka stawka za połączenia obowiązuje dopiero po abonamencie, bo przy przeliczeniu minut dostępnych za kwotę zobowiązania taka stawka niestety w żaden sposób nie wychodzi. Poza tym – „szału ni ma”.

Zapewne każdy, niezależnie od operatora, u którego funkcjonuje jego telefon komórkowy, śledził uważnie[7] poczynania polskich siatkarzy, niekoniecznie na ekranach telefonów komórkowych. Tak, nasza męska reprezentacja wygrała mistrzostwa uzyskując tym samym tytuł Mistrzów Europy! Po zakończonej tej imprezie, można się emocjonować[8] siatkówką kobiet – ich mistrzostwa właśnie trwają. Jak sobie radzi nasza reprezentacja, tego nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć. Zachęcam tylko wszystkich do gorącego kibicowania!

Przy okazji chciałbym pogratulować Plusowi wytrwałości w sponsorowaniu tego dynamicznego sportu w Polsce – nie rezygnujcie z tej inicjatywy! Siatkówka jest jedną z niewielu drużynowych dyscyplin sportowych, w których nasza reprezentacja osiąga dobre wyniki. Mam nadzieję, że jak długo Plus pozostanie z siatkówką, tak nasza drużyna będzie mocna[9]. Jednocześnie podziwiam Orange, że cały czas wspiera polską reprezentację piłki nożnej. Życzę wytrwałości polskiej piłce, niech i ta dyscyplina powstanie w końcu na nogi i niech zdobywa tytuły[10]!

Czy ktoś tu miał jakieś wątpliwości co do słuszności nierespektowania przez Polkomtel prawa telekomunikacyjnego? Okazuje się, że operator sieci Plus nie bezpodstawnie „utrudniał” proces przenoszenia numerów – GIODO potwierdził obawy odnośnie bezpieczeństwa danych osobowych. Co tu dużo mówić, Inspektor stwierdził, że model tymczasowy niedostatecznie zabezpiecza poufne dane klientów. Po szczegóły tej sprawy zapraszam tutaj: https://www.plusblog.pl/?p=236.

Po tym, jak klienci Ery mogli wygrać Mercedesy, Orange – BMW, przyszła kolej na abonentów i użytkowników Plusa – oto nadeszła Wielka Loteria Plusa. Co w niej wygrać można? Nieco więcej niż w przypadku promocji konkurentów: 1 milion zł, 11 mieszkań, 49 samochodów Alfa Romeo. Każdą nagrodę dany użytkownik może wygrać tylko jeden raz. Oczywiście znaleźli się już wielcy niezadowoleni, którzy poszukując spiskowej teorii dziejów próbują znaleźć przyczyny tego, że jeden z uczestników zdołał wygrać dwie nagrody. Cóż, życzę powodzenia[11].

Na koniec jeszcze przypomnę, że Plus obchodzi swoje 13 urodziny – z tej okazji każdy z abonentów Plusa może się spodziewać jakiegoś podarunku od swojej sieci[12]. Co to może być? Przeczytajcie sami:

  • 60 minut gratis dla abonentów sieci Plus do wykorzystania na połączenia wewnątrz sieci;
    oferta specjalna dla abonentów przedłużających umowę w Plus, Plus dla firm oraz iPlus;
  • urodzinowe ceny telefonów dla klientów przedłużających umowę w MixPlus;
  • dla klientów Simplusa, 36i6 oraz Sami Swoi przygotowano prezent w postaci podwojonych losów w loterii Plusa za każde zasilenie dokonane w październiku.

Nie jest aż tak hucznie, jak w przypadku innych operatorów, ale lepsze to, niż nic 😉

Hm, spodziewałem się, że tego tekstu za wrzesień wyjdzie mi zdecydowanie mniej. Jednak moje zdolności na szczęście pomimo długich wakacji nie zmalały[13]. Skoro skończyłem już pisać, w takim razie zwijam swoje manatki i wracam do szarej rzeczywistości… do zobaczenia za miesiąc[14]!


[1] Po czasach głośnych przychodzą cichsze dni – sprawa w miarę oczywista.
[2] Nie ma to jak wolne piątki na uczelni 🙂
[3] No, a czego się spodziewaliście?
[4] Ostatnio również takowa miała miejsce, tj. od 28 września do 2 dziś.
[5] Kieruję w Waszą stronę serdeczne pozdrowienia!
[6] słowo, które pojawiło się w reklamach sieci komórkowej Plus (kampania z września 2009) oznaczające wyjątkowo rzadką okazję, rarytas, gratkę. Etymologia różna w różnych wersjach filmów reklamowych: łacińskie „rarus“ (rzadki) bądź niewyraźnie wymówione słowo „lalka“ (Rarka Plusa zamiast Lalka Prusa).
[7] No, może niekoniecznie uważnie, ale w pewnym stopniu tak.
[8] Niektórzy zapewne emocjonują się w znacznym stopniu 😉
[9] A nawet dłużej.
[10] Co nie zmienia faktu, że jestem zwolennikiem twierdzenia: „jaki sponsor, taki sport”.
[11] Ech, ta zawiść i zazdrość w naszym kraju chyba nigdy nie zaginie…
[12] Pod warunkiem, że się uda do salonu.
[13] Tak, wiem, jestem zdolny i skromny.
[14] No, a w międzyczasie na PlusForum – tam jestem praktycznie codziennie 😉

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x