Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

PGE Dystrybucja testuje technologię CDMA 2000

5 lipca br. PGE Dystrybucja podpisała porozumienie z firmą Polkomtel na przeprowadzenie testów Systemu Cyfrowej Łączności Dyspozytorskiej w oparciu o technologię CDMA 2000.Testy przeprowadzone zostaną na terenie dwóch Oddziałów: Łódź Miasto oraz Rzeszów, wybranych ze względu na sprawdzenie Systemu Cyfrowej Łączności Dyspozytorskiej w warunkach dużej aglomeracji (miasto Łódź) oraz w obszarach górskich (teren Oddziału Rzeszów).

W testach sprawdzone zostaną podstawowe usługi głosowe wykorzystywane w radiowych systemach dyspozytorskich energetyki oraz transmisji danych z obiektów energetycznych z uwzględnieniem warunków pracy sieci dyspozytorskiej występującej w energetyce. Testy prowadzone będą w warunkach normalnych oraz w symulowanych warunkach kryzysowych.

Dyspozytorskie systemy łączności radiowej niezbędne są do prowadzenia podstawowej działalności PGE Dystrybucja i związane są z bezpiecznym wykonywaniem prac na sieciach i obiektach energetycznych. Podstawowym celem testów jest sprawdzenie zaproponowanych usług do wykorzystania w radiowych sieciach dyspozytorskich PGE Dystrybucji. Wprowadzenie jednego spójnego systemu łączności radiowej zapewniającego jednakową jakość usług we wszystkich Oddziałach jest ważnym elementem działań Spółki.

Prowadzenie testów łączności z wykorzystaniem Systemu Cyfrowej Łączności Dyspozytorskiej w oparciu o technologię CDMA 2000, oferowanego w modelu usługowym przez Polkomtel rozpocznie się w wybranych Oddziałach PGE Dystrybucja na początku sierpnia br. i zostanie zakończone do końca listopada br.

Plus

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x