Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Pierwsze wrażenia: LG S310 – Klasyka na co dzień!

Kilka dni temu w moje ręce trafił klasyczny model LG S310. Jest to „zwykły” telefon,  który charakteryzuje się bardzo niską ceną (nowy egzemplarz na Allegro kosztuje zaledwie około 200 PLN; telefon także dostępny jest w ofercie sieci Plus w ofercie Mix za 19 zł w zobowiązaniu 30 doładowań po 30 ) , zachowując przy tym bardzo dobre parametry techniczne. Zapraszam do przeczytania pierwszych wrażeń po kilkudniowym użytkowaniu.

Na rynku jest kilka docenionych telefonów o zbliżonych parametrach do nowego LG S310 –  choćby popularna Nokia 6303i, z której zadowolonych było wiele osób. Firma LG od pewnego czasu stara się walczyć o rynek telefonów komórkowych, głównie poprzez wypuszczanie na rynek modeli wyposażonych w dotykowe ekrany czy systemy operacyjne. Przeszłość tej firmy w tym segmencie była burzliwa, z pewnością wiele osób zraziło się do koreańskiego producenta po pewnych modelach, które nie były zbyt udane. Dlatego też wiele osób dyskwalifikuje firmę LG na starcie; przyznam, że jeszcze jakiś czas temu byłem w tej grupie. Czy aby na pewno takie podejście jest dobre?

Odpowiedź na te pytania jest jednoznaczna. LG S310 z pewnością mogę zaliczyć do bardzo udanych telefonów, aczkolwiek początkowo byłem negatywnie nastawiony do tego modelu. Przyznam szczerze, że ze wszystkich telefonów marki LG z którymi miałem do czynienia, w pełni zadowalały mnie tylko: prosty model GS101 oraz komórka z nieco wyższej półki – GU230, teraz z pewnością do puli udanych telefonów marki LG mogę śmiało zaliczyć model S310.

Przechodząc do konkretów, z pewnością zaskoczył mnie stosunek ceny do tego, co ten telefon oferuje. Nie mam tutaj na myśli tylko i wyłącznie dodatków w postaci aparatu z matrycą 3 Mpx, czy też radia grającego bez słuchawek, ale bardziej zwracam uwagę na jakość wykonania telefonu oraz przemyślany interfejs. Interfejs – podobnie jak w testowanym niedawno przeze mnie LG KF301, jest bardzo prosty i logiczny, choć posiada pewne drobne błędy, które nie przeszkadzają jednak w codziennym użytkowaniu. Na pochwałę zasługuje dobrej jakości obudowa. Telefon wykonany został z solidnego plastiku. Poszczególne elementy są ze sobą idealnie spasowane. Na pochwałę zasługuje bardzo dobra bateria, która pomimo niewiekiej pojemności (900 mAh) wytrzymała u mnie 4 pełne dni przy obsłużeniu łącznie 500 SMS (wysłane i odebrane), niecałej godzinie rozmów oraz sporej zabawy w menu i ustawieniach. LG S310 również oferuje jakość rozmów w naprawdę dobrej jakości oraz głośności.

LG S310 ma również swoje wady. Na obecną chwilę przeszkadza mi jedynie klawiatura, która ma bardzo dziwny skok klawiszy, które należy naciskać pod odpowiednim kątem – zapewne jest to kwestia przyzwyczajenia. Na pewno dużym minusem tego modelu jest brak jacka 3,5 mm, który umożliwiłby podłączenie swojego ulubionego modelu słuchawek.

W sierpniu ukaże się pełny artykuł z testem LG S310, zapraszamy do śledzenia wpisów na PlusBlog.pl!

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x