Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Pierwsze wrażenia: Nokia Lumia 800

Minęło kilka dni od rozpoczęcia testów ostatnio popularnej, biznesowej propozycji pochodzącej od fińskiego producenta telefonów komórkowych. W redakcyjnym warsztacie znajduje się obecnie Nokia Lumia 800, która odznacza się przede wszystkim systemem operacyjnym od innych urządzeń pozostałych marek. Na pokładzie gości Windows Phone w wersji 7.5, który stanowi czytelne, estetyczne rozwiązanie dla osób, które cenią prostotę, lekkość i szybkość interfejsu.Pudełko – nie odbiega od ostatnio przyjętych przez wszystkich standardów – jest małe, mocno upakowane w środku (po raz kolejny oddać telefon po testach będzie sztuką), a przede wszystkim dość ciężkie. Po wysunięciu szufladki ukazuje się ona, Nokia Lumia 800 – czarny monolit, który już na pierwszy rzut oka przyciąga uwagę swoim designem. Na specjalne uznanie jednak zasługuje wykonanie przedniego panelu, po którym palec po prostu płynie, a sama jego obsługa należy do najprzyjemniejszych w tej klasie urządzeń.

Windows Phone? Dla wielu osób może wydawać się to egzotyczne posunięcie Nokii, jednak z marketingowego punktu widzenia mocno uzasadnione. Ten system operacyjny, w moim odczuciu, jest przystosowany dla osób, których praca wiąże się z różnorakimi kontaktami biznesowymi: od rozmów telefonicznych, przez rozbudowany system wiadomości SMS/MMS przez obsługę wielu skrzynek poczty e-mail, aż do kont komunikatorów (Windows Live czy Facebook). Z szybką obsługą interfejsu nie będą miały problemy ci, którzy są zabiegani w swoim komercyjnym życiu. Użytkowanie telefonu jest mocno intuicyjne, choć nawyki androidowe mogą trochę przeszkadzać 😉

Proces przestawienia się na nowy system operacyjny jest dość czasochłonny, jednak po przyzwyczajeniu się do interfejsu Metro[1], uwierzcie mi, powrót do starych nawyków może być utrudniony. Tym bardziej, kiedy miało się w dłoni tak wygodne urządzenie, jak Nokia Lumia 800. Ja już prawie „jestem Metro”. A Ty? 🙂[1] Metro – nowy styl projektowania interfejsu opracowany przez Microsoft. Głównie kojarzony z kafelkami, jednak nie one są głównym jego elementem. Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta, bądź tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Metro_UI.

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x