Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Pierwsze wrażenia: Samsung Galaxy Note

Samsung Galaxy Note to na pewno nietypowe urządzenie. Jest tak wielkim smartfonem, że przez wielu użytkowników będzie postrzegany, jako tablet. Koreański producent zaoferował użytkownikom zupełnie coś nowego, łącząc zalety tabletu i smartfona w jednym urządzeniu. Zapraszam do zapoznania się z pierwszymi wrażeniami po kilku chwilach spędzonych z Samsungiem Galaxy Note.

Smartfon jest po prostu ogromny. Oczywiście wszystko za sprawą ekranu 5,3”, który może okazać się największą zaletą jak i wadą urządzenia. Gdy oczekiwałem na to, aż Galaxy Note trafi w moje ręce, zastanawiałem się, czy telefon zmieści się w kieszeni jeansów. Jeżeli nosimy spodnie ze sporymi i luźnymi kieszeniami, przechowywanie w nich smartfono-tabletu od Samsunga nie będzie problemem – gorzej jest pewnie w rurkach ;-) Ekran Super Amoled HD zrobił na mnie ogromne wrażenie. Niespotykana dotąd czytelność w każdych warunkach i rewelacyjna rozdzielczość sprawiają, że ekran Samsunga cieszy oczy.

W telefonie z serii Galaxy nie mogło zabraknąć Androida. Samsung Galaxy Note może pochwalić się aktualizacją do najnowszej odsłony systemu Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Niestety nie w nosi ona wielu zmian wizualnych przez obecność nakładki producenta – TouchWiz. O samej nakładce Samsunga i systemie dużo więcej przeczytacie w teście.

Chyba nikogo nie zwidzie tym, gdy powiem, że najsłabszą stroną telefonu jest czas jego działania po odłączeniu od ładowarki. Bateria o ogromnej pojemności 2500 mAh wystarczy nam na kilkanaście godzin średnio zaawansowanej pracy z urządzeniem. Ładowanie Galaxy Note jest więc codziennością.

Nie mogłem też zapomnieć o świetnym dodatku do Galaxy Note’a – rysiku S Pen. Ten niepozorny „ołówek” sprawia, że praca z Galaxy Note jest naprawdę komfortowa.

Wszystkie wady i zalety smartfono-tabletu od Samsunga poznacie już niebawem w teście, który pojawi się oczywiście na PlusBlog.pl. Tym czasem zapraszam do zadawania pytań, które rozwiążą wasze wątpliwości, co do Samsunga Galaxy Note, a mi na pewno ułatwią testowanie.

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x