Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Piknik Make a Connection – Przyłącz się!

W sobotę, 19 czerwca, w Warszawie odbył się piknik podsumowujący wszystkie edycje programu Make a Connection – Przyłącz się! realizowanego przez firmę Nokia oraz Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. W ciągu 9 lat trwania programu zrealizowano blisko 650 lokalnych inicjatyw o charakterze artystycznym, kulturowym, edukacyjnym, ekologicznym i sportowym, które objęły swoim zasięgiem ponad 14 000 osób. Łączna kwota dotacji udzielonych przez firmę Nokia wyniosła w tym czasie prawie 7 mln zł.

Piknik podsumowujący Make a Connection – Przyłącz się! został zorganizowany przez firmę Nokia i Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. W jego programie znalazły się m.in. warsztaty bębniarskie, pokazy tańca, występy żonglerów i pokazy filmów amatorskich, prowadzone przez grupy młodzieżowe, który zwyciężyły w poszczególnych edycjach. Wśród gości znaleźli się nie tylko organizatorzy i uczestnicy Make a Connection, ale także  przyjaciele firmy Nokia oraz Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży oraz przedstawiciele mediów. Podczas pikniku zaprezentowano również zdjęcia zgłoszone przez młodzież do udziału w konkursie fotograficznym „W zespole siła”.

O programie

Program Make a Connection Przyłącz się! realizowany jest w Polsce od 2001 roku. Jego celem jest ożywianie potencjału twórczego młodzieży i budowa silnych więzi  na poziomie lokalnym. Program skierowany jest do grup w wieku od 16 do 22 lat. Otrzymują one dotacje na realizację zaproponowanych przez siebie projektów w swoich lokalnych społecznościach. Prócz tego uczestnicy biorą udział w szkoleniach, podczas których uczą się jak organizować projekty, przygotowywać i rozliczać budżety, realizować cele, czy rozwiązywać konflikty w grupie.

Projekty realizowane w ramach programu są różnorodne. W tym roku młodzi ludzie m.in. lepili garnki, konstruowali modele samolotów, brali udział w warsztatach teatralnych, cyrkowych, uczyli się malować grafitti, a także wytwarzać ozdoby z makaronu. Takiego rodzaju wspólna aktywność oprócz nabywania nowych umiejętności artystycznych, uczy współpracy, wiary we własne siły oraz realizacji postawionych sobie celów, a w rezultacie wpływa pozytywnie na szanse edukacyjne młodzieży.

Źródło: Nokia

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x