Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Plus 5G – najszybszy internet w Polsce

Plus 5G – najszybszy internet w Polsce
5G Plus dystansuje pozostałych operatorów. Ranking SpeedTest.pl pokazuje, że 5G od Plusa jest zdecydowanie szybsze od internetu 5G oferowanego przez pozostałych operatorów oraz trzykrotnie szybsze od internetu 4G/LTE.

5G Plus przetestowany

Październikowy ranking przygotowano na podstawie 12 tysięcy testów prędkości internetu mobilnego w technologii 5G wykonanych przez użytkowników aplikacji mobilnej SpeedTest.pl. Rosnąca liczba testów prędkości internetu 5G świadczy o wzroście popularności tej technologii, powszechności zasięgu oraz większej liczbie urządzeń obsługujących 5G.

Jak wypada Plus 5G na tle konkurencji?

Zestawienie wykazało, że internet 5G Plus dystansuje konkurencję pod względem kluczowego parametru, jakim jest prędkość pobierania danych. W przypadku Plusa średnia szybkość ściągania danych wyniosła aż 139,2 Mb/s, co jest wynikiem znacznie wyższym od średniej w pozostałych sieciach 5G w naszym kraju. W przypadku pozostałych operatorów udostępniających 5G na pasmach współdzielonych z 4G osiągnięte wyniki znajdowały się w przedziale 66-72 Mb/s. Warto też zauważyć, że średnia prędkość pobierania danych w sieci 5G według najnowszego rankingu SpeedTest.pl była ponad 3 razy wyższa od najlepszego średniego wyniku w starej technologii internetu mobilnego, czyli 4G/LTE.

Jaki jest zasięg 5G Plus?

Powyższe wyniki potwierdzają, że Plus jest liderem technologii 5G w Polsce. Zasięgiem najszybszego internetu 5G od Plusa objętych jest już ponad połowa mieszkańców Polski, zarówno z większych, jak i mniejszych miejscowości.

Plus 5G to:

  • szybkie ściąganie plików,
  • wideo rozmowy i przesyłanie treści bez zakłóceń,
  • płynne granie online,
  • filmy i seriale w najlepszej jakości.

Udostępnij

1 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Adrian
1 miesiąc temu

Naprawcie nadajnik w Rudna Mała Głogów Małopolski bo przełącza pomiędzy 3G a 2G internet na poziomie 1 mb/s w 3G więcej bts postawić i przebudować stare

Daniel
1 miesiąc temu

Zasięg to porażka lepiej byście podpisali umowę z Play lub T-Mobile w roamingu o dzierżawę wtedy może by ta sieć coś wartala

2
0
Would love your thoughts, please comment.x