Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Plus buduje grupę telekomunikacyjną

Operator komórkowej sieci Plus wkrótce może dokonać pierwszych przejęć. Jak podaje Rzeczpospolita, Polkomtel jeszcze w tym roku rozpocznie budowę narodowej grupy telekomunikacyjnej wkraczając m.in. na rynek telefonii stacjonarnej.

Kilka dni temu na konferencji prasowej prezentującej wyniki Plusa za po pierwszym półroczy prezes Polkomtela zapowiedział, że jego spółka jest zainteresowana przejęciami, a w zainteresowaniu są Dialog, Exatel oraz Play. Dodał, że jeszcze w tym roku możliwy jest „proces decyzyjny”.

Jak dowiedziała się Rzeczpospolita, Polkomtel jeszcze jesienią 2010 roku może dokonać przejęcia telekomunikacyjnej spółki Exatel od jednego ze swoich udziałowców – PGE. O tej akwizycji media informują od dawna.

Następnym krokiem będzie przejęcie przez Polkomtel telekomunikacyjnej sieci Dialog, także od jednego ze swoich udziałowców – KGHM Miedź. Z doniesień medialnych wynika, że Polkomtel przeprowadza właśnie badanie due diligence i ma pierwszeństwo ewentualnego przejęcia.

Zielone światło na przejęcie Exatela i Dialogu przez spółkę Polkomtel daje także skarb państwa. Minister skarbu nie ma zamiarów blokowania tych transakcji, z kolei eksperci twierdzą, że będzie to dobre posunięcie strategiczne dla wszystkich spółek.

Dzięki przejęciu Exatel operator komórkowej sieci Plus będzie mógł wejść na rynek usług hurtowych (dla biznesu, innych operatorów oraz administracji publicznej). Z kolei przejęcie sieci Dialog pozwoli na oferowanie klientom usług telefonii stacjonarnej (telefon, Internet, telewizja), których jak na razie brak w portfolio komórkowego operatora.

Przypomnijmy, że ponad rok temu Polkomtel przejął spółkę Nordisk Polska dzięki czemu jeszcze w tym roku zaoferuje usługę mobilnego internetu iPlus w technologii CDMA, docierając do mniejszych miast i wsi.

źródło: Media2.pl

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x