Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Plus dostawcą modemów do tysięcy kolektur Totalizatora Sportowego

Firma GTECH (poprzez swoją spółkę zależną DataTrans)podpisała znaczącą umowę z firmą Polkomtel S.A., operatorem sieci Plus, w ramach której zleciła dostarczenie i instalację prawie 13 tysięcy modemów we wszystkich kolekturach Totalizatora Sportowego. W kwietniu rozpoczęły się pierwsze ich instalacje. Modemy zapewnią niezawodną łączność pomiędzy kolekturami i Centrum Komputerowym GTECH za pomocą sieci 3G. Szacuje się, że m.in. ze względu na zasięg stosowanego rozwiązania, jest to jedna z najbardziej znaczących umów zawartych w Polsce w obszarze IT.

Specjalnie zaprojektowana sieć łączności ma powstać w ramach nowego kontraktu GTECH, na obsługę systemu loteryjnego Totalizatora Sportowego. Zgodnie z ustaleniami, wdrożenie i testy potrwają ok. 4 miesiące.

Rozwiązanie to, oparte na systemie telefonii komórkowej trzeciej generacji (3G), zapewni szybką i bezpieczną komunikację między kolekturami i warszawskim Centrum Komputerowym GTECH. Jest to niezwykle istotne ze względu na wymagania dotyczące niezawodności i szybkości działania nowego systemu on-line dla TS, który ma być dostarczony i zainstalowany w ramach umowy podpisanej w 2010 roku. Ponadto, dzięki zastosowaniu technologii IP, w przyszłości będzie możliwe wprowadzenie dodatkowych usług (np. wykorzystujących transmisję wideo). Z takich rozwiązań korzystają największe loterie na świecie, w tym loteria stanowa w Nowym Jorku, loteria w Izraelu czy też loteria czeska.

„Wyjątkowo wymagający rynek gier losowych na świecie sprawia, że czas łączności pomiędzy operatorem a kolekturą musi być maksymalnie zredukowany. Jako operator systemu loteryjnego Totalizatora Sportowego musimy zadbać, by nasz klient miał do dyspozycji najnowocześniejsze rozwiązania i najwyższy standard obsługi. Dzięki podpisanej umowie z Polkomtelem, zapewnimy wszystkim kolekturom w Polsce stały i szybki kontakt z naszym Centrum Komputerowym, co niewątpliwie wpłynie na bezpieczeństwo transakcji i szybkość ich przetwarzania” powiedział Wojciech Włodarczyk – Prezes GTECH.

Dotychczas komunikacja pomiędzy kolekturami i centrum operatora odbywała się poprzez własną sieć firmy GTECH, opartą o łączność radiową i satelitarną. Ograniczało to jednak możliwości oferowania Totalizatorowi Sportowemu nowoczesnych produktów ze względu na bariery techniczne.

Polkomtel został wybrany przez GTECH oferując najwyższy poziom proponowanych rozwiązań i korzystne warunki handlowe.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że bierzemy udział w tym ciekawym projekcie. Jest to dla nas unikalna możliwość wdrożenia na tak dużą skalę najnowocześniejszych technologii szybkiej bezprzewodowej transmisji danych. Dzięki naszym rozwiązaniom w kolekturach będą świadczone usługi dotąd niedostępne” – podkreśla Magdalena Dziewguć, Dyrektor Departamentu Klientów Kluczowych, Polkomtel S.A.

 

Źródło: Plus

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x