Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Plus i Cyfrowy Polsat zwiększają zasięg LTE

Cyfrowy Polsat i Polkomtel wkrótce zwiększą zasięg mobilnego internetu. Aero2, Mobyland i CenterNet przyspieszają bowiem rozbudowę sieci dzięki współpracy z Polkomtelem. Korzystanie z istniejącej już infrastruktury operatora pozwoli szybciej i oszczędniej powiększać zasięg. Wszystkie wymienione spółki należą do grupy kapitałowej Zygmunta Solorza-Żaka.

Główny problem przy budowie nowych stacji bazowych to uzyskanie wszelkich pozwoleń budowlanych, co wydłuża proces inwestycji. Obecnie Aero2, Mobyland i CenterNet posiadają ponad 1 tys. masztów dla usługi HSPA+, w tym ponad 600 masztów dla usług LTE. Ich liczba regularnie rośnie, a w ostatnim czasie wzrost ten nabrał tempa dzięki ścisłej współpracy z Polkomtelem – na jednym maszcie dostępne będą trzy technologie: LTE, HSPA+ oraz GSM.

– Chcielibyśmy skorzystać tak, jak robi to wielu innych operatorów, z możliwości wejścia na istniejące już site-y. Chcielibyśmy zastosować implementacje naszych site-ów, oczywiście wszystko zgodnie z przepisami i prawem, ale to znacząco powinno przyspieszyć nasz proces inwestycyjny, czyli rollout sieci – mówi w rozmowie z agencją Newseria Adam Kuriański, prezes Aero2.

 Polkomtel posiada maszty w całej Polsce, więc wszędzie tam, gdzie będzie to możliwe i potrzebne z punktu widzenia rozwoju naszej sieci, chcielibyśmy z nich skorzystać – dodaje.

Obecnie usługi szerokopasmowego internetu HSPA+ docierają do ponad 24 tys. miejscowości, a LTE do blisko 1,6 tys.

(ź) telix.pl

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x