Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Plus i Vodafone dla GOPR – relacja wideo z przekazania quadów

16 grudnia 2010 r. w Zakopanem odbyła się uroczystość przekazania Górskiemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu 7 sztuk pojazdów czterokołowych YAMAHA GRIZZLY 550, zakupionych ze środków finansowych przekazanych przez VODAFONE GROUP FUNDATION. Pojazdy czterokołowe – popularne Quady, po 1 sztuce otrzymała każda z siedmiu Grup Regionalnych GOPR. Fundacja VODAFONE od kilku lat współpracuje z Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym. W 2007 roku otrzymaliśmy sprzęt medyczny i ratowniczy o wartości 290.000,00 złotych, w 2009 r. urządzenia do nawigacji satelitarnej o wartości 72.000,00 zł. Przekazane w dniu dzisiejszym „Quady” kosztowały 175.000,00 zł.

Dodatkowo w styczniu w 25 lokalizacjach wskazanych przez GOPR rozpocznie się instalacja Systemu Informacji Wizualnej dla Turystów. 42 calowe ekrany będą prezentowały aktualne warunki turystyczne, informacja o zagrożeniach atmosferycznych oraz komunikaty ratowników górskich. Każda z Grup Regionalnych GOPR będzie samodzielnie aktualizowała treści pojawiające się na monitorach znajdujących się na terenie jej działania. Taki system działa od roku w Tatrach.

Oficjalnie pojazdy czterokołowe przekazała Pani Marzena Sadowska – Przedstawicielka Polkomtel S.A., którego akcjonariuszem jest VODAFONE.
W imieniu ratowników górskich i swoim serdecznie dziękuję Fundacji VODAFONE za okazaną pomoc i wsparcie finansowe naszej Organizacji – „ w słowach tylko chęci widzimy w działaniach potęgę” Adam Mickiewicz.

źródło: gsmonline.pl, gopr.pl

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x